Trwa ładowanie...
d2kkgaw

Mobbingu doświadczył co trzeci badany Polak. To poważny problem

Prawie 75 procent Polaków badanych w panelu Ariadna uważa, że mobbing w miejscu pracy to bardzo poważny problem. 40 proc. kobiet i 38 proc. mężczyzn zna co najmniej jedną osobę, która go doświadczyła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co trzeci badany spotkał się z sytuacją mobbingu w miejscu pracy
Co trzeci badany spotkał się z sytuacją mobbingu w miejscu pracy (iStock.com, Fot: Bojan89)
d2kkgaw

Przełóżmy na język polski. 29 proc. badanych przez Wirtualną Polskę w panelu Ariadna Polaków (w tym 29 proc. kobiet i 27 proc. mężczyzn) doświadczyło w miejscu pracy prześladowań ze strony kolegów, podwładnych lub przełożonych, musiało odejść z pracy ze względu na poniżanie, upokarzanie, dyskredytowanie, izolowanie czy uporczywie rozsiewane plotki lub doświadczyło innego typu prześladowania.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Ariadna)

Mobbing to nie pojedyncze przypadki, tylko powszechne zjawisko. Aż 38 proc. badanych przez nas Polaków zna choć jedną osobę, która go doświadczyła.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Ariadna)

Pocieszające jest to, że trzy czwarte Polaków wie - a przynajmniej uważa, że wie - na czym mobbing polega. I coraz częściej umie na niego reagować. Niedawno głośna stała się sprawa księdza Jacka Stryczka, który został oskarżony przez ponad dwadzieścia osób o stosowanie praktyk mobbingowych w organizacji pozarządowej Szlachetna Paczka. Duchowny musiał zrezygnować z kierowania coroczną akcją i oddał się do dyspozycji zarządu organizacji. Jego przypadek - głośny, bo medialny, to jednak tylko jeden z wielu - aż 74 proc. badanych przez nas Polaków bez względu na płeć uważa, że mobbing w firmach w Polsce to wciąż poważny problem.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Ariadna)

Badanie przeprowadzono dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 21-24 września 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1086). Kwoty dobrane według reprezentacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

d2kkgaw

Podziel się opinią

Share
d2kkgaw
d2kkgaw