Trwa ładowanie...

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Młodzi powiedzieli dość i wyszli na ulice. Wyborcy PiS i PO ich popierają (Badanie)

Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej popierają postulaty Młodzieżowego Strajku Klimatycznego - wynika z badania dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Jednak tylko 28 proc. badanych wierzy, że młodzi wpłyną na polityków, jeśli chodzi o działania na rzecz klimatu.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Młodzi powiedzieli dość i wyszli na ulice. Wyborcy PiS i PO ich popierają (Badanie)Źródło: East News
d4l8l33
d4l8l33

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny rozpoczął się 20 września i objął tysiące miast. Na ulice wyszło miliony protestujących - głównie młodych ludzi - którzy chcą pokazać, że nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego.

Na pytanie, "czy słyszałeś wcześniej o Młodzieżowym Strajku Klimatycznym zwanym też Strajkiem Tysiąca Miast?" 47 proc. zaprzeczyło, 42 proc. przyznało, że słyszało o tej inicjatywie. 49 proc. wyborców PiS nie wie, czym jest Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Dla porównania 27 proc. głosujących na PO odpowiedziało tak samo.

Ariadna
Źródło: Ariadna

Gliński o dyrektorze POLIN: dowiedziałem się bulwersujących informacji

64 proc. ankietowanych zgadza się z głównym przesłaniem Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, że politycy zbyt mało robią, by powstrzymać "katastrofę klimatyczną". Podobnego zdania jest 72 proc. wyborców PiS oraz 83 proc. wyborców PO.

Ariadna
Źródło: Ariadna

Czy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny ma szansę wywrzeć realny wpływ na polityków? 39 proc. odpowiedziało przecząco, 28 proc. wierzy we wpływ Strajku. 33 proc. badanych stwierdziło, że trudno odpowiedzieć na to pytanie.

Ariadna
Źródło: Ariadna

Zaledwie 9 proc. ocenia negatywnie fakt, że to nastolatkowie są głównymi organizatorami i uczestnikami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. 65 proc. cieszy się z tego, a 26 proc. nie wie, jak to odebrać. 71 proc. wyborców PiS i 83 proc. głosujących na PO zgadza się z tym stwierdzeniem.

Ariadna
Źródło: Ariadna

65 proc. badanych popiera Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Innego zdania jest 10 proc., 26 proc. nie potrafiło się określić. Wśród wyborców PiS jest 68 proc. zwolenników młodzieżowej inicjatywy, a PO - 90 proc.

Ariadna
Źródło: Ariadna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4l8l33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l8l33