Trwa ładowanie...
d40ol3s

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Młodzi powiedzieli dość i wyszli na ulice. Wyborcy PiS i PO ich popierają (Badanie)

Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej popierają postulaty Młodzieżowego Strajku Klimatycznego - wynika z badania dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Jednak tylko 28 proc. badanych wierzy, że młodzi wpłyną na polityków, jeśli chodzi o działania na rzecz klimatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Warszawa. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (East News)
d40ol3s

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny rozpoczął się 20 września i objął tysiące miast. Na ulice wyszło miliony protestujących - głównie młodych ludzi - którzy chcą pokazać, że nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego.

Szerokim echem odbiła się przemowa nastoletniej aktywistki i liderki Młodzieżowego Strajku Klimatycznego Grety Thunberg na szczycie ONZ w Nowy Jorku. - Ukradliście moje marzenia i moje dzieciństwo swoim pustosłowiem. Jak śmieliście - mówiła do przywódców dziewczyna. Jej słowa wywołały burzę, m.in. po prawej stronie sceny politycznej.

Na pytanie, "czy słyszałeś wcześniej o Młodzieżowym Strajku Klimatycznym zwanym też Strajkiem Tysiąca Miast?" 47 proc. zaprzeczyło, 42 proc. przyznało, że słyszało o tej inicjatywie. 49 proc. wyborców PiS nie wie, czym jest Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Dla porównania 27 proc. głosujących na PO odpowiedziało tak samo.

d40ol3s
Ariadna
Podziel się

Gliński o dyrektorze POLIN: dowiedziałem się bulwersujących informacji

64 proc. ankietowanych zgadza się z głównym przesłaniem Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, że politycy zbyt mało robią, by powstrzymać "katastrofę klimatyczną". Podobnego zdania jest 72 proc. wyborców PiS oraz 83 proc. wyborców PO.

d40ol3s
Ariadna
Podziel się

Czy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny ma szansę wywrzeć realny wpływ na polityków? 39 proc. odpowiedziało przecząco, 28 proc. wierzy we wpływ Strajku. 33 proc. badanych stwierdziło, że trudno odpowiedzieć na to pytanie.

Ariadna
Podziel się

Zaledwie 9 proc. ocenia negatywnie fakt, że to nastolatkowie są głównymi organizatorami i uczestnikami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. 65 proc. cieszy się z tego, a 26 proc. nie wie, jak to odebrać. 71 proc. wyborców PiS i 83 proc. głosujących na PO zgadza się z tym stwierdzeniem.

d40ol3s
Ariadna
Podziel się

65 proc. badanych popiera Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Innego zdania jest 10 proc., 26 proc. nie potrafiło się określić. Wśród wyborców PiS jest 68 proc. zwolenników młodzieżowej inicjatywy, a PO - 90 proc.

Ariadna
Podziel się
d40ol3s

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d40ol3s

d40ol3s
d40ol3s