Trwa ładowanie...
d2jvep9

Marek Kuchciński i jego loty. Lud przemówił

Marek Kuchciński i jego loty mogą zaszkodzić PiS. Co piąty wyborca tej partii chce dymisji marszałka Sejmu - wynika z badania na panelu Ariadna. O aferze związanej z jego przelotami słyszało aż 2/3 z nich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dymisja Marka Kuchcińskiego to najlepsze rozwiązanie dla 44 proc. uczestników badania na panelu Ariadna
Dymisja Marka Kuchcińskiego to najlepsze rozwiązanie dla 44 proc. uczestników badania na panelu Ariadna (East News, Fot: Jakub Kamiński)
d2jvep9

Marek Kuchciński i jego loty to temat równie dobrze znany wyborcom Platformy Obywatelskiej. O korzystaniu przez marszałka Sejmu z rządowego samolotu także do celów prywatnych słyszało 67 proc. z nich.

Choć los Marka Kuchcińskiego wydawał się przesądzony, w poniedziałek odczytał on zaskakujące oświadczenie. Marszałek co prawda przeprosił (tych, którzy poczuli się urażeni jego aktywnością) i zadeklarował wpłacenie 28 tysięcy złotych na Fundusz Modernizacyjny Wojska Polskiego, ale też podkreślił, że wszystkie podróże odbył w sposób legalny.

  WP.PL
(WP.PL)

Marek Kuchciński i jego loty. Lud przemówił (badanie na panelu Ariadna)

Z politykiem PiS zgadza się zaledwie 6 proc. uczestników badania na panelu Ariadna. Na pytanie, co powinno zrobić PiS ws. "afery Kuchcińskiego" odpowiedzieli oni, że nic, bo skoro wszystko było zgodne z przepisami, to nie stało się nic złego.

d2jvep9

Zobacz też: Afera wokół lotów Kuchcińskiego. Tak się tłumaczy

To, że oświadczenie marszałka nie rozwiązuje problemu, najwyraźniej uświadomili sobie najważniejsi ludzie w PiS. W środę po południu rozpoczęło się spotkanie najważniejsztch ludzi w partii. Oficjalnie - było zaplanowane dużo wcześniej. Ale trudno wyobrazić sobie, żeby sprawa Kuchcińskiego na tym spotkaniu poruszana nie była.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: WP.PL)

Marek Kuchciński i jego loty. Lud chce dymisji lub zmiany przepisów (badanie na panelu Ariadna)

Za takim rozwiązaniem opowiada się 44 proc. uczestników badania na panelu Ariadna, a 43 proc. uważa, że trzeba zmienić przepisy w taki sposób, by uniemożliwić korzystanie z rządowej floty w celach prywatnych. Zdania nie ma tylko 7 proc. badanych.

   WP.PL
(WP.PL)

Dymisji marszałka chce aż 2/3 wyborców PO, a reszta uważa, że należy zmienić przepisy. Głowy Kuchcińskiego chce też 22 proc. osób deklarujących się jako wyborcy PiS - połowa z nich uważa, że wystarczy zmiana przepisów, a zaledwie 15 proc. nie oczekuje od partii żadnych ruchów.

d2jvep9

Czytaj też: Marek Kuchciński i jego loty. Nagle zaczął latać ponad 20 razy częściej

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1056 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 2-6 sierpnia 2019 roku.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jvep9

Podziel się opinią

Share
d2jvep9
d2jvep9