Trwa ładowanie...

#dzieńdobryWP Burza wokół minister Anny Streżyńskiej. "Dla Szydło to był pretekst"

Gorąca wymiana zdań w studiu Telewizji WP. - Dla Beaty Szydło był to dobry pretekst, by szarpnąć cugle wobec wszystkich. Anna Streżyńska byłaby świetnym liderem Nowoczesnej - mówił Łukasz Mężyk (300polityka.pl). W ocenie Kamili Baranowskiej ("Do Rzeczy") z kolei, można zrozumieć irytację premier, jednak strofowanie Streżyńskiej - od strony wizerunkowo-marketingowej - jest niepotrzebne.

d15c5gj
d15c5gj

Minister cyfryzacji na antenie Radia Zet odcięła się od działań rządu. Przekonywała, że "więcej powinniśmy stawiać na rozwój niż na wydatki socjalne". Podkreśliła też, że nie zgadza się z militaryzacją cyberbezpieczeństwa.

Reakcja premier była stanowcza. - Nie rozumiem wypowiedzi pani minister, bo ona nie podnosiła nigdy na posiedzeniach rządu wątpliwości co do wprowadzanych przez rząd propozycji i projektów - mówiła Szydło na briefingu prasowym.

Podkreśliła, że w rządzie musi obowiązywać zasada lojalności, odpowiedzialności za słowo i umiarkowania w wypowiedziach medialnych. Na zwołanym pilnie spotkaniu apelowała do ministrów, by "wzięli sobie tę zasadę do serca".

d15c5gj

"Tusk w takich sytuacjach ścinał głowy"

- Jestem w stanie zrozumieć irytację premier Szydło. Jeśli się ma tego typu uwagi, jeśli się nie zgadza z posunięciami rządu, w którym się jest, są od tego odpowiednie spotkania, chociażby posiedzenia Rady Ministrów - komentowała Baranowska w #dzieńdobryWP.

Z drugiej strony (marketingowo-wizerunkowej), kontynuowała, strofowanie jest zupełnie niepotrzebne. - Minister Streżyńska ma prawo do własnej oceny różnych posunięć rządu. Pytanie, czy powinna je formułować w mediach - mówiła.

Baranowska podkreśliła, że "rozpasanie" ministrów, jeśli chodzi o mówienie o rzeczach niekonsultowanych w rządzie, istnieje i jest to dla rządu problem.

Z jej oceną nie zgodził się Mężyk. - Moim zdaniem nie może tak być. Tusk w takich sytuacjach reagował jako premier gwałtownie, ścinał głowy - stwierdził.

Jego zdaniem, "wyskok" Streżyńskiej nie zostanie zapomniany, mimo że jest dobrym, przez wszystkich dobrze ocenianym ministrem.

d15c5gj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15c5gj