Trwa ładowanie...
d3gbfp5

Balcerowicz: Jeśli będzie mu się to opłacało, Kaczyński przestawi wajchę i powie "żegnaj Unio"

Kaczyński i jego świta z dnia na dzień mogą przestawić wajchę i wznowić propagandę nienawiści wobec UE. W skrajnym przypadku dążąc do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej – pisze prof. Leszek Balcerowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Leszek Balcerowicz
Prof. Leszek Balcerowicz (East News, Fot: Grzegorz Krzyzewski/REPORTER)
d3gbfp5

Tekst, który prof. Leszek Balcerowicz opublikował na swoim facebooku, to komentarz do wywiadu, którego prof. Ryszard Legutko udzielił stronie wpolityce.pl braci Karnowskich.

"Nie ma się co kopać ze słoniem. Od samego początku widać było, że instytucje europejskie i tamtejsza większość polityczna robią wszystko, żeby utrudnić nam życie. A ponieważ mają władzę to mogą postępować ‘prawem i lewem’" oraz: "trudno się kopać z potworem. Ale co nam innego pozostaje? Trzeba będzie się dostosować i ponosząc pewne koszty nie zrezygnować z reformy i z własnej polityki”- przytacza słowa Legutki prof. Balcerowicz, który udzielającego wywiadu określa jako "głównego ideologa PiS na temat UE".

"Jak widać, R. Legutko kwestionuje prawne podstawy działań UE, określanej przez niego – z filozoficznym umiarem - jako 'buldożer' czy 'potwór'. Zapowiada też, że PiS nie wycofa się z 'reformy' sądów, czyli podważania ich niezależności. Jak tu uwierzyć w niedawno ogłoszoną przez Kaczyńskiego i wiernie powtarzaną przez jego dwór 'politykę miłości' wobec UE? To przecież kłamcy. Jeśli Kaczyński i jego świta dojdą do wniosku, że ataki na UE lepiej służą ich interesom politycznym, to z dnia na dzień mogą przestawić wajchę i wznowić propagandę nienawiści wobec UE, w skrajnym przypadku dążąc do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej" – puentuje prof. Balcerowicz.

d3gbfp5

Podziel się opinią

Share

d3gbfp5

d3gbfp5