Trwa ładowanie...

Badanie. Tomasz Grodzki dobrą twarzą Koalicji Obywatelskiej

- Tomasz Grodzki jest osobą godną zaufania - uważa połowa Polaków. Z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że jedna trzecia ankietowanych jest zdania, iż nowy marszałek Senatu doda punktów Koalicji Obywatelskiej.
Share
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu Tomasz GrodzkiŹródło: East News
dvx5pxy

12 listopada Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został wybrany na marszałka Senatu X kadencji. Jego kandydaturę poparło 51 senatorów. Na dotychczasowego marszałka Stanisława Karczewskiego z Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 48 senatorów.

O Grodzkim zrobiło się głośno w połowie października, gdy ujawnił, że był "kuszony" przez przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy w sprawie możliwości poparcia PiS w Senacie. W zamian oferowano mu stanowisko ministra zdrowia. Polityk nie przyjął tej propozycji.

dvx5pxy

Jak Polacy oceniają Grodzkiego?

Z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że aż 61 proc. Polaków słyszało, że marszałkiem Senatu został Tomasz Grodzki. Wiedzy takiej nie miało 39 proc. ankietowanych.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Na pytanie, czy nowy marszałek Senatu jest osobą godną zaufania, odpowiedzi twierdzącej udzieliło 50 proc. badanych. Przeciwnego zdania było 22 proc. ankietowanych. 28 proc. Polaków stwierdziło "trudno powiedzieć".

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Czytaj również: Marszałek Senatu Tomasz Grodzki znieważony w TVP? Chcą to sprawdzić

Badani w zdecydowanej większości potrafili wskazać, do jakiej partii należy nowy marszałek Senatu. 70 proc. ankietowanych odpowiedziało poprawnie, że do KO. 15 proc. Polaków nie potrafiło wskazać ugrupowania, z którego wywodzi się polityk. 10 proc. błędnie zaznaczyło, że Grodzki związany jest z PiS.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Jedna trzecia ankietowanych (33 proc.) uważa, że marszałek izby wyższej zwiększy popularność Koalicji Obywatelskiej wśród Polaków. Przeciwnego zdania jest 11 proc. badanych. 27 proc. respondentów uznało, że Grodzki nie będzie miał wpływu na popularność KO. 29 proc. ankietowanych odpowiedziało "trudno powiedzieć".

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Poseł PO opuścił salę podczas przemówienia Macierewicza. Zdradza powody

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 15-19 listopada 2010 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1024). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvx5pxy

Podziel się opinią

Share
dvx5pxy
dvx5pxy