Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz posłuchał sondaży. Polacy nie chcieli Bartłomieja Misiewicza

Polacy orzekli: współpracownik Antoniego Macierewicza powinien jak najszybciej przestać pracować dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Wyniki sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu badawczym Ariadna nie pozostawiają Bartłomiejowi Misiewiczowi żadnych złudzeń. Pozytywnie jego pracę w resorcie oceniło zaledwie 9 proc. ankietowanych. I szef MON posłuchał tego głosu - właśnie ogłoszono nazwisko nowej rzecznik.

Antoni Macierewicz posłuchał sondaży. Polacy nie chcieli Bartłomieja MisiewiczaŹródło: Agencja Gazeta
dffhhe0
dffhhe0

Antoni Macierewicz definitywnie zamykając Bartłomiejowi Misiewiczowi drogę powrotu na stanowisko rzecznika MON, postąpił tak, jak oczekiwali Polacy. Negatywnie o zachowaniu i działalności Bartłomieja Misiewicza wypowiedziało się aż 56 proc. uczestników badania. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrała ponad jedna trzecia (35 proc. ankietowanych).

Misiewicz zebrał negatywne opinie wśród wyborców zarówno PiS i Kukiz’15, jak i opozycji. Tylko 28 proc. zwolenników rządzącej partii i 21 proc. popierających Kukiz’15 pozytywnie oceniło działania współpracownika szefa MON.

OPB
Źródło: OPB

Biorąc pod uwagę wcześniejsze odpowiedzi, nie może dziwić, że tylko 9 proc. ankietowanych było za tym, aby Bartłomiej Misiewicz nadal pracował dla MON. 60 proc. uważało, że powinien on zakończyć swoją współpracę z resortem, a 31 proc. nie miało na ten temat zdania.

dffhhe0

Co ciekawe, niemal połowa zwolenników PiS (49 proc.) była zdania, że Misiewicz powinien odejść z MON, a jego dalszej pracy oczekiwał prawie co trzeci (31 proc.) wyborca tego ugrupowania. Za pozostaniem słynnego współpracownika Macierewicza w MON była też co czwarta osoba, która popiera ruch Kukiz’15. Za odejściem Misiewicza była zdecydowana większość wyborców PO (94 proc.) i Nowoczesnej (95 proc.).

OPB
Źródło: OPB

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 1-4 kwietnia 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1102). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

dffhhe0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dffhhe0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj