Trwa ładowanie...

Andrzej Pągowski: Sędziowie mówią ministrowi "nie"

68 spośród 70 sędziów z SO w Łodzi przyjęło uchwałę sprzeciwiającą się próbom odwołania prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi Krzysztofa Kacprzaka. Twierdzą, że części z nich nieoficjalnie proponowano już zajęcie jego miejsca.

Andrzej Pągowski: Sędziowie mówią ministrowi "nie"Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Pągowski
d3hxykp

To pierwsza tego typu uchwała w Polsce - informuje "Wprost". Spośród 70 sędziów orzekających w Sądzie Okręgowym w Łodzi pod uchwałą popierającą aktualnego prezesa opowiedziało się 68 z nich, a 2 oddało głosy nieważne.

Decyzję o uchwale podjęli ze względu na ponawiane próby ze strony ministerstwa, zmierzające do usunięcia obecnego prezesa ze stanowiska. Uważają, że sprawnie zarządzał on Sądem Okręgowym a odwołanie go przed połową kadencji, na podstawie art. 17 ustawy z dnia 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o ustroju sądów powszechnych byłoby, w ich ocenie, decyzją czysto polityczną, mającą za jedyny cel wymienienie prezesa niezależnego na prezesa bardziej dyspozycyjnego - tłumaczą.

Wygląda na to, że Temida przestała być ślepa i wyraźnie widzi do czego zmierza reforma sądownictwa. Ma ona w ręku miecz. Czy to będzie walka, czy tylko potyczka? Zobaczymy.

d3hxykp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hxykp