Trwa ładowanie...

Andrzej Pągowski: gdzie te obietnice o tanim państwie?

MON ujawnił, ile pracownicy resortu za czasów Antoniego Macierewicza wydali płacąc służbowymi kartami. Kwoty ujawniono dopiero po zmianie na fotelu szefa resortu. I okazało się, że pracownicy MON wydali 15 milionów złotych, a wszystkie inne resorty razem wzięte… nieco ponad 2 miliony.
Share
Andrzej Pągowski: gdzie te obietnice o tanim państwie?
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Pągowski
d28qd7q

Choć nie wiemy, na co konkretnie wydawano w MON pieniądze, to jednak Bartosz Kownacki (był za czasów Macierewicza sekretarzem stanu w MON) zapewnia, że wszystkie kwoty były skrupulatnie ewidencjonowane.

- Rozliczaliśmy się bardzo dokładnie. Rachunek z hotelu podpisywany był z dziesięć razy: przez dyrektora departamentu, naczelnika wydziału, główną księgową… To był wręcz rozliczeniowy absurd - tłumaczył Kownacki.

Biorąc jednak pod uwagę ostatnie doniesienia o nagrodach dla ministrów, idących w dziesiątki tysięcy i fakt, że Beata Szydło sama przed odejściem przyznała sobie 67 tysięcy nagrody, świadczą, że ta formacja nie ma żadnych skrupułów. Że wydawanie i branie publicznych, czyli naszych pieniędzy, uważa za normalne. Tak drogiego Państwa nie mieliśmy do tej pory za żadnych rządów. I gdzie te obietnice o tanim Państwie. Zamiast tego mamy drogą Monarchię, której MON stał się symbolem.

Zobacz najnowszą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz pierwszą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz drugą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz trzecią galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz czwartą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Odwiedź stronę Andrzeja Pągowskiego

d28qd7q

Podziel się opinią

Share
d28qd7q
d28qd7q