Trwa ładowanie...
dlucv3n
dlucv3n
dlucv3n

17 lipca 1936 - Wybuchła wojna domowa w Hiszpanii

Początek wojny domowej w Hiszpanii między rządem republikańskim, wspieranym przez Związek Radziecki i brygady międzynarodowe, a oddziałami generała Francisco Franco, wspomaganymi przez rządy Niemiec i Włoch. Po trzyletnich walkach, w marcu 1939 roku, generał Franco odniósł zwycięstwo. Rozpoczął się okres dyktatury faszystowskiej.

17 lipca 1944 - NKWD aresztuje dowódców AK okręgu wileńskiego

We wsi Bogusze NKWD podstępnie rozbroiło i aresztowało zaproszonych na rozmowy dowódców AK okręgu wileńskiego.

17 lipca 1945 - Początek konferencji w Poczdamie

Rozpoczęła się konferencja pokojowa w Poczdamie z udziałem szefów państw i rządów Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i ZSRR. Celem było uregulowanie problemów wynikających z kapitulacji III Rzeszy i zakończenia II wojny światowej. Na konferencji zdecydowano o całkowitym rozbrojeniu, zdenazyfikowaniu, zdemilitaryzowaniu oraz zdecentralizowaniu gospodarczym i administracyjnym Niemiec, a także o ukaraniu zbrodniarzy wojennych. Ustalono nowe granice Polski, między innymi przekazano byłe terytoria niemieckie na wschód od Odry i Nysy Łużyckiej, część Prus Wschodnich i Gdańsk. Konferencja zakończyła się 2 sierpnia.

dlucv3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dlucv3n