Trwa ładowanie...

Wymarzona majówka Polaków? Grill na działce, spacer nad morzem lub Wyspy Kanaryjskie

Zapytaliśmy Polaków, jaki jest najlepszy sposób na spędzenie długiego weekendu majowego. Okazuje się, że najbardziej lubimy grillować lub podróżować po naszym kraju. Wolimy wypoczynek nad morzem od chodzenia po górach.

Wymarzona majówka Polaków? Grill na działce, spacer nad morzem lub Wyspy KanaryjskieŹródło: Forum, fot: Łukasz Dejnarowicz
d2tu7b7
d2tu7b7

W długi weekend majowy najbardziej lubimy grillować na działce lub na łonie przyrody (23 proc.), 20 proc. Polaków wybiera wyjazd wypoczynkowy na terenie Polski, a 18 proc. woli spędzać czas w domu z rodziną. Ze względu na zdrowie może martwić, że tylko 4 proc. wybiera sport i więcej jest zwolenników wypoczynku „kanapowego”, czyli oglądania telewizji (5 proc.). Pociesza natomiast fakt, że 6 proc. chce spędzić wolny czas, czytając ulubioną książkę.

OPB
Źródło: OPB

Gdzie najchętniej pojechalibyśmy na majówkę w Polsce? Najwięcej jest wielbicieli Bałtyku (31 proc.), o połowę mniej jest fanów Mazur (15 proc.), lubimy też wypoczynek w Tatrach i Bieszczadach (po 14 proc.).

OPB
Źródło: OPB

Wyjazd zagraniczny w długi weekend? Czemu nie. Najpopularniejsze wśród Polaków są Wyspy Kanaryjskie (23 proc.), 18 proc. wybiera Hiszpanię. Lubimy też Grecję i Słowację (po 11 proc.). Najmniejszą popularnością cieszy się Turcja (2 proc.).

OPB
Źródło: OPB

Który serwis internetowy warto odwiedzać podczas długiego weekendu majowego? 24 proc. Polaków wybrało Wirtualną Polskę, na drugim miejscu rankingu plasuje się Onet (13 proc.), a na trzecim Interia. 5 proc. w majówkę chętnie zajrzy na Pudelka.

OPB
Źródło: OPB

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 21 - 25 kwietnia 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1058). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

d2tu7b7

Zobacz też: Jak przygotować kiełbasę na grilla?

d2tu7b7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tu7b7