Trwa ładowanie...

Wyburzenie Pałacu Kultury i Nauki? Odpowiedzi są jednoznaczne. Sondaż dla WP

Co pewien czas odżywa dyskusja o przyszłości Pałacu Kultury i Nauki. Ostatnio znów pojawiły się głosy, by budynek zrównać z ziemią. 80 proc. ankietowanych nie popiera tego pomysłu - tak wynika z badania, przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

Wyburzenie Pałacu Kultury i Nauki? Odpowiedzi są jednoznaczne. Sondaż dla WPŹródło: East News
d1onbox
d1onbox

- Jestem za tym, żeby Pałac Kultury i Nauki, relikt panowania komunizmu, zniknął z centrum Warszawy - mówił ostatnio wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. - Myślę, że parę lat i powstaną przepiękne kamienice, budynki - dodał.
Temat znów wywołał skrajne komentarze.

Pomysł zburzenia Pałacu Kultury sprowokował także lawinę głupich pomysłów. - Operacji, polegającej na wysadzeniu w powietrze budynku, mogliby się podjąć wojskowi saperzy - zaproponował Bartosz Kownacki w wywiadzie dla Radia Zet. Już podchwycono jego pomysł, jako idealny na uświetnienie 100-lecia odzyskania niepodległości w 2018 roku.

Kliknij, aby zobaczyć - Tajemnice Pałacu Kultury:

Zapytaliśmy zatem, co o tym sądzą internauci. Zdecydowana większość (80 proc.) nie popiera pomysłu likwidacji Pałacu Kultury. Jedynie 9 proc. jest za. 11 proc. nie ma zdania na ten temat.

d1onbox

Pomysł nie podoba się sympatykom wszystkich partii politycznych.

OPB
Źródło: OPB

Co zamiast Pałacu Kultury?

A co, jeśli byśmy sobie wyobrazili, że Pałacu Kultury nie ma?

Najwięcej ankietowanych, bo 27 proc. uważa, że na jego miejsce powinien powstać park miejski. 16 proc. respondentów stawia na biurowiec, 14 proc. na muzeum.

Za postawieniem w tym miejscu pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej opowiedziało się 9 proc. Tyle samo chciałoby tu widzieć centrum sztuki. Najmniej ankietowanym (3 proc.) spodobał się pomysł postawienia w to miejsce pomnika Lecha Kaczyńskiego.

OPB
Źródło: OPB

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 17-20 listopada 2017 roku.

d1onbox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1onbox