Trwa ładowanie...

Wiosny nie widać, a nasze drzewo podobno wycięte

Śnieg i mróz pojawiły się w Polsce w piątek. W niektórych rejonach spadło sporo śniegu, do tego przy dość silnym wietrze i spadkach temperatury poniżej -10 stopni C. Autorzy serwisu Meteoprognoza.pl. już we wtorek ostrzegali, że skandynawski wyż zacznie wysyłać nad Polskę mroźne powietrze. Wracamy do zimowych warunków pogodowych - pisze meteorolog Ryszard Olędzki.

Wiosny nie widać, a nasze drzewo podobno wycięteŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Pągowski
d2nnxno
d2nnxno

- Powoli odcinani jesteśmy od ciepłego powietrza zaciągniętego przez aktywny niż z rodowodem atlantyckim, a jego miejsce zajmować będzie chłodne powietrze ściągane z sektora północnego - prognozuje.

Według matematycznych modeli prognozowania, ochłodzenie potrwa zaledwie kilka dni. Już 22 marca temperatury ponownie miałyby przekroczyć 10°C.
Jednak alternatywa prognoza (ECMWF) wskazuje na ścieranie się nad Polską ciepłych i chłodnych mas powietrza aż do końca swojej 10-dniowej prognozy, czyli 24 marca.

Jednym słowem Zima nie odpuszcza. A podobno bociany już przyleciały , a na pewno do nas lecą. Tylko co zastaną? Czy ich gniazda będą takie jak były? Bo kraj już nie jest ten sam.

d2nnxno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nnxno