Trwa ładowanie...
d41cnkz

Wiosny nie widać, a nasze drzewo podobno wycięte

Śnieg i mróz pojawiły się w Polsce w piątek. W niektórych rejonach spadło sporo śniegu, do tego przy dość silnym wietrze i spadkach temperatury poniżej -10 stopni C. Autorzy serwisu Meteoprognoza.pl. już we wtorek ostrzegali, że skandynawski wyż zacznie wysyłać nad Polskę mroźne powietrze. Wracamy do zimowych warunków pogodowych - pisze meteorolog Ryszard Olędzki.
Share
Wiosny nie widać, a nasze drzewo podobno wycięte
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Pągowski
d41cnkz

- Powoli odcinani jesteśmy od ciepłego powietrza zaciągniętego przez aktywny niż z rodowodem atlantyckim, a jego miejsce zajmować będzie chłodne powietrze ściągane z sektora północnego - prognozuje.

Według matematycznych modeli prognozowania, ochłodzenie potrwa zaledwie kilka dni. Już 22 marca temperatury ponownie miałyby przekroczyć 10°C.
Jednak alternatywa prognoza (ECMWF) wskazuje na ścieranie się nad Polską ciepłych i chłodnych mas powietrza aż do końca swojej 10-dniowej prognozy, czyli 24 marca.

Jednym słowem Zima nie odpuszcza. A podobno bociany już przyleciały , a na pewno do nas lecą. Tylko co zastaną? Czy ich gniazda będą takie jak były? Bo kraj już nie jest ten sam.

Zobacz najnowszą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego
Zobacz pierwszą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego
Zobacz drugą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego
Odwiedź stronę Andrzeja Pągowskiego

d41cnkz

Podziel się opinią

Share
d41cnkz
d41cnkz