Trwa ładowanie...
Upał, mundial i pistolety. Najlepsze zdjęcia tygodnia
Źródło: East News
  22-06-2018 11:17

  Upał, mundial i pistolety. Najlepsze zdjęcia tygodnia

  Kolejny tydzień za nami - tydzień zdominowany oczywiście przez mundial. Staraliśmy się jednak, by fotografie z piłkarskich aren nie przyćmiły innych zdjęć tygodnia, więc ograniczyliśmy się do tylko naprawdę ważnych lub zjawiskowych. Oto one.

  W bazie wojskowej w Rio de Janeiero odbyło się niszczenie broni przechwyconej od brazylijskich przestępców. Pistolety (i niewidoczne na zdjęciu karabiny) nie były w użyciu już od dłuższego czasu, zalegając w policyjnych magazynach dowodowych. W związku z faktem, że przestępczość w Rio wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, to właśnie wojsko, a nie policja, zajęło się rozwiązaniem tego palącego problemu.

  Źródło: East News

  Polska na kolanach. Po traumatycznym dla kibiców meczu reprezentacji z Senegalem na Mistrzostwach Świata w Rosji, gdzie Polacy nie pokazali praktycznie niczego, zdjęcie niedowierzającego sędziemu Grzegorza Krychowiaka stało się symbolem niemocy naszej drużyny. Oby to był ostatni taki obrazek na tym mundialu.

  Źródło: Getty Images

  Sporo ludzi stawiło się 20 czerwca we wsi Avebury w brytyjskim hrabstwie Wiltshire. Znajduje się tam krąg neolityczny, który otacza całą miejscowość. Jako że jest zdecydowanie większy i na pewno starszy niż ten w pobliskim (i popularniejszym) Stonehenge, to przy nim rok rocznie odbywają się uroczystości związane z przesileniem letnim. Na zdjęciu występ zespołu Kings Drums, tuż po zachodzie słońca.

  Źródło: Getty Images

  Ostatnie tygodnie były upalne nie tylko w Polsce. Na zdjęciu dzieci szukające ochłody w jednej z fontann niedaleko strefy kibica w Kaliningradzie. 22 czerwca w piątek Serbia zmierzy się tu w mistrzowskim pojedynku ze Szwajcarią.

  Źródło: PAP/EPA

  A tu już po meczu - Hiszpanie w dramatycznym boju ledwo sprostali Iranowi. Persowie zaprezentowali w nim prawdziwe serce do gry, a po meczu wymienili się z futbolistami z Półwyspu Iberyjskiego koszulkami. Na zdjęciu jedna z takich wymian - między Sergio Ramosem (plecy), a Karimem Ansarifardem.

  Źródło: PAP/EPA

  I na zakończenie spojrzenie pająka. Nie tylko im zresztą Javier Ruperez robi zdjęcia, ale to właśnie pająki wypadają na jego kadrach najbardziej spektakularnie. 57-letni Hiszpan jest wirtuozem makrofotografii, a w swojej kolekcji zamyka również muchy, komary i inne owady, którym nie przeszkadza obecność fotografa wstrzymującego oddech przed każdym pstryknięciem.

  Źródło: East News

  Komentarze

  Trwa ładowanie
  .
  .
  .

  Podziel się opinią