Trwa ładowanie...
d4bi9c7

TYLKO w WP. Polacy o "Tylko nie mów nikomu": To obiektywny film (Badanie)

Film braci Tomasza i Marka Sekielskich uderza w Kościół jako instytucję, ale nie jest to kolejna nagonka na Kościół. Taką opinię wyrazili Polacy, którzy wzięli udział w badaniu dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Tylko nie mów nikomu".
Kadr z filmu "Tylko nie mów nikomu". (Facebook.com, Fot: Tomasz Sekielski)
d4bi9c7

Dokument "Tylko nie mów nikomu" o seksualnym wykorzystywaniu nieletnich i tuszowaniu tych spraw przez niektórych hierarchów polskiego Kościoła miał premierę w ostatnią sobotę.

Do dziś wyświetlony został blisko 12 mln razy.

Zobacz też rozmowę z Tomaszem Sekielskim:

Dokument, choćby tylko ze słyszenia zna 37 proc. uczestników badania na panelu Ariadna. Jego znajomość zadeklarowało 62 proc. wyborców Platformy Obywatelskiej i 35 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Panel Ariadna)

Dokument zamierza obejrzeć lub już obejrzało 36 proc. wszystkich badanych. 26 proc. nie zamierza tego robić, a 38 proc. nie podjęło jeszcze decyzji.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Panel Ariadna)

Spośród osób, które znają film choćby tylko ze słyszenia, aż 82 proc. wyrobiło sobie opinię, że film ujawnia prawdę o patologii w Kościele. O tym, że jest nakręcony obiektywnie i bezstronnie przekonanych jest 67 proc.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Panel Ariadna)

52 proc. ankietowanych uważa, że film uderza w Kościół jako instytucję, ale zaledwie 32 proc. wiąże to z kolejną nagonką na Kościół (55 proc. nie zgadza się takim twierdzeniem).

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Panel Ariadna)

Większość uczestników badania uważa, że Kościół nie będzie w stanie samodzielnie rozwiązać problemu wykorzystywania nieletnich, którego dopuszczali się niektórzy duchowni.

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariada. Próba ogólnopolska licząca N=1053 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 10-13 maja 2019 roku.

d4bi9c7

Podziel się opinią

Share
d4bi9c7
d4bi9c7