Trwa ładowanie...

Sylwester z Andrzejem Dudą czy z Donaldem Tuskiem? Polacy wybrali

Przed nami najbardziej szalona noc w roku. Na Facebooku, podobnie jak rok temu, rekordy popularności bije wydarzenie "Sylwester z Andrzejem Dudą". Jak wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski, to właśnie prezydent byłby najlepszym kompanem do zabawy sylwestrowej i wzniesienia noworocznego toastu.

Share
Sylwester z Andrzejem Dudą czy z Donaldem Tuskiem? Polacy wybraliŹródło: Agencja Gazeta
do5om3s

Zaprezentowaliśmy ankietowanym listę popularnych polityków i zapytaliśmy, z którym z nich chcieliby spędzić Sylwestra. Do wyboru mieli prezydenta Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego, byłą premier Beatę Szydło, przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, lidera Kukiz' 15 Pawła Kukiza, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, szefa PO Grzegorza Schetynę, ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, byłego przewodniczącego Nowoczesnej Ryszarda Petru, posłankę PiS Krystynę Pawłowicz oraz byłego rzecznika prasowego szefa MON Bartłomieja Misiewicza.

Polacy najchętniej spędziliby Sylwestra z Andrzejem Dudą. Na prezydenta zagłosowało 20 proc. respondentów. Niestety, zarówno oni, jak i 33 tysiące internautów, którzy chcieli wypić lampkę szampana z głową państwa, będzie musiało obejść się smakiem. Zamiast w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda spędzi przełom starego i nowego roku na nartach w Wiśle.

Zobacz też - Prezydent: podpiszę ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa

Drugie miejsce na podium zajął Paweł Kukiz - zagłosowało na niego 9 proc. badanych. Na trzecim miejscu uplasowali się Donald Tusk i Beata Szydło z ośmioma proc. głosów. Z premierem Mateuszem Morawieckim lampkę szampana wypiłoby 5 proc. Polaków. Tylko 3 proc. ankietowanych ma ochotę na witanie Nowego Roku z Jarosławem Kaczyńskim, Ryszardem Petru i przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Partykiem Jakim. Na samym końcu zestawienia znaleźli się Grzegorz Schetyna, Antoni Macierewicz, Krystyna Pawłowicz, Mariusz Błaszczak i Bartłomiej Misiewicz.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Co ciekawe, aż 53 proc. badanych wskazało, że z żadnym z wymienionych polityków nie chce spędzić Sylwestra.

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna 15-18 grudnia 2017 roku, metodą CAWI. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1065). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

do5om3s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do5om3s
do5om3s