Trwa ładowanie...

Staniszkis, Guzikiewicz i Borowczak. Radykalne opinie o wyborach

Jadwiga Staniszkis widzi w czarnych barwach przyszłość UE. Według Jerzego Borowczaka to wynik dający nadzieję Koalicji Europejskiej w wyborach parlamentarnych. Z kolei Karol Guzikiewicz jest przekonany, że "to początek fali PiS".

Staniszkis, Guzikiewicz i Borowczak. Radykalne opinie o wyborachŹródło: WP.PL
d3syn5d
d3syn5d

Profesor Jadwiga Staniszkis powiedziała w rozmowie z WP, że wynik eurowyborów ją martwi: - Jeśli się potwierdzi, to jest bardzo niepokojące, bo PiS wykazuje tendencje odśrodkowe, niszczące Unię, a Polakom się to podoba. PiS jest jedną z partii tworzących oś antyunijną i ta koalicja antyeuropejska się teraz zwiększy. Jeśli w innych krajach będzie podobnie, to może oznaczać destrukcję UE, co będzie dla nas tragiczne. Ludziom podoba się antyelitaryzm PiS, ale to bardzo ryzykowana gra.

Zobacz także: Sikorski: oczywiście jestem rozczarowany

Jerzy Borowczak, poseł PO, mówi w rozmowie z nami, że przegrana Koalicji Europejskiej, nie załamała go: - Jest w nas energia, walczymy dalej. Ludzie już mówią o wyborach jesiennych. Mam nadzieję, ze KE utrzyma się dłużej. Mamy wybory do Sejmu, Senatu i prezydenckie – nasz elektorat na pewno będzie dalej zaangażowany. Jest w ludziach chęć zawalczenia.

d3syn5d

Dla Karola Guzikiewicza z "Solidarności" Stoczni Gdańskiej, członka PiS, ten wynik nie jest zaskoczeniem: - PiS wygrywa i to jest początek wielkiej fali, która pozwoli nam wygrać każde kolejne wybory. PiS szanuje UE. Chodzi nam o to, żeby Polska była silna w UE, była silnym podmiotem, a nie żeby traciła swoją tożsamość. Nie może być w UE lepszych i gorszych, na to zgody nie ma. PiS będzie z innymi partiami narodowymi reformowało Unię od środka.

Zobacz także: Patryk Jaki skomentował wynik wyborów

d3syn5d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3syn5d