Trwa ładowanie...

Sondaż dla WP. Podkomisja Antoniego Macierewicza nie powinna nigdy powstać

Nawet zwolennicy PiS to przyznają. Podkomisja smoleńska nie pomoże istotnie w ustaleniu przyczyn katastrofy smoleńskiej. A jej powołanie nie było potrzebne.

Share
Sondaż dla WP. Podkomisja Antoniego Macierewicza nie powinna nigdy powstać
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dcxuztj

10 kwietnia podkomisja smoleńska miała zaprezentować raport techniczny z katastrofy. Termin jednak przesunięto. Komisja zapowiedziała stworzenie "wirtualnego modelu" prezydenckiego Tu-154 oraz zaangażowanie nowych fachowców, m.in. z USA.

WP.PL
Źródło: WP.PL

64 proc. osób przebadanych w sondażu Ariadna dla Wirtualnej Polski uważa, że podkomisja nie ujawniła dotychczas nowych faktów, które są ważne dla wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Uważa tak nie tylko 78 proc. osób głosujących na PO, lecz także 55 proc. ankietowanych, którzy popierają PiS.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Zdaniem Polaków zespół, którym kieruje Antoni Macierewicz, powinien zakończyć już swoją pracę. Tego chce 58 proc. osób i aż 76 proc. spośród zwolenników PO.

dcxuztj

57 proc. przebadanych jest zdania, że podkomisja smoleńska nie powinna nigdy powstać. Uważa tak nawet 43 proc. osób popierających PiS. Ale 24 proc. spośród wszystkich ankietowanych uznało, że "trudno jest powiedzieć".

Zobacz także: Stanisław Tyszka zmęczony Smoleńskiem. "Polacy się kłócą, PiS się cieszy"

Badanie przeprowadzono dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 6 - 9 kwietnia 2018 roku metodą CAWI. Wzięło w nim udział 1059 osób, które ukończyły 18 rok życia. Kwoty dobrano wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcxuztj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcxuztj
dcxuztj