3dl2dp
Sławomir Sierakowski: działania polityków ws. marihuany medycznej były pozorowane

Sławomir Sierakowski: działania polityków ws. marihuany medycznej były pozorowane

Im bardziej polityka robi się populistyczna, tym trudniej oczekiwać od polityków przyzwoitości. Zwłaszcza w tych wrażliwych kwestiach, jak marihuana. Wyobrażam sobie, że w przyzwoitszym kraju po takim świadectwie, jakie dał Tomasza Kalita, reakcja polityków powinna być natychmiastowa i ponad podziałami – komentuje w #dzieńdobryWP Sławomir Sierakowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
3dl2dp

Zdaniem publicysty "Krytyki Politycznej" politycy boją się kontrowersji, a rozwiązanie problemu marihuany medycznej tworzy ryzyko oskarżeń o chęć legalizacji narkotyków. Im bardziej polityka jest populistyczna, tym trudniej oczekiwać od nich przyzwoitości. A kwestia marihuany medycznej właśnie takiej postawy wymaga. - Tutaj potrzeba takich ludzi jak Jacek Kuroń, Jan Józef Lipski, a coraz trudniej o taką przyzwoitość – mówi Sławomir Sierakowski.

- Wyobrażam sobie, że w przyzwoitszym kraju po takim świadectwie, jakie dał Tomasza Kalita, reakcja polityków powinna być natychmiastowa i ponad podziałami politycznymi. Możemy się o wszystko kłócić, ale nie w sprawach, o których chodzi o życie. Nie chodzi tylko o Tomka Kalitę, ale wszystkich ludzi, którzy cierpią na padaczkę lekooporną – podkreśla Sławomir Sierakowski.

3dl2dp
Polub WP Opinie
3dl2dp
3dl2dp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

3dl2dp