Trwa ładowanie...
d7q2ov0

Roman Giertych: w poniedziałek idę z posłem Gawłowskim do prokuratury

Już tydzień temu do Prokuratora Generalnego trafiły dokumenty z Sejmu o zrzeczeniu się immunitetu przez posła Stanisława Gawłowskiego. Jak wynika z wniosku o uchylenie immunitetu, prokuratura zamierzała go przesłuchać jako podejrzanego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Gawłowski na konferencji prasowej przedstawiał dowody na swoją niewinność
Stanisław Gawłowski na konferencji prasowej przedstawiał dowody na swoją niewinność (Agencja Gazeta, Fot: Cezary Aszkielowicz)
d7q2ov0

Zgodnie z art. 313 kpk sporządzone zarzuty ogłasza się podejrzanemu NIEZWŁOCZNIE. Brak takiej niezwłoczności, szczególnie w sytuacji rzuconych publicznie zniesławiających oskarżeń, jest ciężkim naruszeniem procedury karnej. Oznacza bowiem, że zostały rzucone pomówienia, a brak jest możliwości obrony. Być może w wyniku przedstawianych dowodów (np. zegarek, który miał być łapówką znalazł się na zdjęciu pomawiającego przestępcy w dwa lata po rzekomej łapówce) oraz złożonych wyjaśnień prokuratura umorzy postępowanie.

Zobacz także: Tajemnica pewnej koperty, czyli donosy w Prawie i Sprawiedliwości

Okazją do ewentualnego przedstawienia zarzutów i wysłuchania posła Gawłowskiego będzie nasza wizyta w prokuraturze w poniedziałek.

Chyba, że wyłącznym celem prokuratury jest nakręcenie filmu z nakładania kajdanek panu posłowi Gawłowskiemu. Jeżeli taki jest wyłączny cel i zapotrzebowanie (np. na użytek TVP) to rzeczywiście należy oczekiwać na zgodę Sejmu na taką część "procedury".

Roman Giertych

PS Oficjalne pismo z zapowiedzią naszego przybycia przesłałem do właściwej prokuratury w Szczecinie.

d7q2ov0

Podziel się opinią

Share
d7q2ov0
d7q2ov0