Trwa ładowanie...

Roman Giertych postuluje. "Order dla Mieszka I"

Zasmuciłem się niezmiernie, że Prezydent Andrzej Duda, odznaczając wybitne postacie z dalekiej przeszłości, swoim wielkodusznym sercem objął jedynie wiek XIX i XX. To dobrze, że uhonorował np. Dmowskiego i Żeromskiego (w tym drugim przypadku jestem mu szczególnie wdzięczny, bo to mój daleki wuj), ale odznaczając jednych, pominął jednak całe tysiące innych.

Roman Giertych postuluje. "Order dla Mieszka I"Źródło: East News
djd2q7a
djd2q7a

A gdyby tak Prezydent odznaczył wszystkich zasłużonych Polaków od Mieszka I, albo i jeszcze wcześniej? Czyż Orzeł Biały nie należy się Lechowi za wskazanie naszego godła?

Czyż starożytny Piast Kołodziej, który pokonał wstrętnego Popiela, nie ucieszyłby się w grobie, gdyby przez mgłę wieków zobaczył, jak do jego tablicy w Kruszwicy Prezydent Andrzej Duda przypina szarfę orderu? Czyż nasz Bolesław Chrobry nie zasłużył na Orła, skoro miecz swój o bramy Kijowa wyszczerbił?

Czyż Łokietek nie powinien za Płowce zlane krzyżacką juchą Orła w zaświatach dumnie nosić na piersi? Czyż Jadwiga za odnowienie Uniwersytetu nie powinna zostać uhonorowana, a jej mąż Jagiełło (lekki problem, że obcokrajowiec), a Warneńczyk, czyż nie zasłużył? (Tu uwaga, panie Prezydencie, szykuje się fajna wycieczka do Bułgarii, gdzie w Warnie mógłby Pan uroczystości odznaczenia dopełnić).

djd2q7a

Czyż Nasz Zygmunt, który do Warszawy stolicę przeniósł, nie chciałby na swym monumencie dopisać: "Król Polski, Szwecji, Książę Litewski, Pruski, Inflancki etc. etc. odznaczony w Roku Pańskim 2018 Orderem Orła Białego przez prezydenta Dudę". Czyż Sobieskiemu za Wiedeń Orzeł się nie należy? (wycieczka do Austrii, a tam blisko na stoki...).

A Henryk Dąbrowski (Włochy!), a Poniatowski, Traugutt, Zamoyski, Grabski itd., itd. Wszyscy oni Panie Prezydencie czekają na Pana łaskawą decyzję. Tak więc do końca kadencji będzie miał Pan co robić (na pewno będzie to mniej szkodliwe niż Pana polityka). Tak więc do dzieła.

Zobacz także: "Głupia, szkodliwa, antypolska". Sławomir Neumann o wypowiedzi prezydenta: to zakrawa o zdradę stanu

PS Sprytny ten nasz Prezydent. Daje Orła Białego zmarłym, bo to zawsze bezpiecznie. Żaden z nich raczej nie odmówi przyjęcia.., a z żywymi to różnie bywa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djd2q7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djd2q7a