Trwa ładowanie...
d2668rh

Roman Giertych postuluje. "Order dla Mieszka I"

Zasmuciłem się niezmiernie, że Prezydent Andrzej Duda, odznaczając wybitne postacie z dalekiej przeszłości, swoim wielkodusznym sercem objął jedynie wiek XIX i XX. To dobrze, że uhonorował np. Dmowskiego i Żeromskiego (w tym drugim przypadku jestem mu szczególnie wdzięczny, bo to mój daleki wuj), ale odznaczając jednych, pominął jednak całe tysiące innych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych postuluje rozwinięcie polityki orderowej
Roman Giertych postuluje rozwinięcie polityki orderowej (East News)
d2668rh

A gdyby tak Prezydent odznaczył wszystkich zasłużonych Polaków od Mieszka I, albo i jeszcze wcześniej? Czyż Orzeł Biały nie należy się Lechowi za wskazanie naszego godła?

Czyż starożytny Piast Kołodziej, który pokonał wstrętnego Popiela, nie ucieszyłby się w grobie, gdyby przez mgłę wieków zobaczył, jak do jego tablicy w Kruszwicy Prezydent Andrzej Duda przypina szarfę orderu? Czyż nasz Bolesław Chrobry nie zasłużył na Orła, skoro miecz swój o bramy Kijowa wyszczerbił?

Czyż Łokietek nie powinien za Płowce zlane krzyżacką juchą Orła w zaświatach dumnie nosić na piersi? Czyż Jadwiga za odnowienie Uniwersytetu nie powinna zostać uhonorowana, a jej mąż Jagiełło (lekki problem, że obcokrajowiec), a Warneńczyk, czyż nie zasłużył? (Tu uwaga, panie Prezydencie, szykuje się fajna wycieczka do Bułgarii, gdzie w Warnie mógłby Pan uroczystości odznaczenia dopełnić).

d2668rh

Czyż Nasz Zygmunt, który do Warszawy stolicę przeniósł, nie chciałby na swym monumencie dopisać: "Król Polski, Szwecji, Książę Litewski, Pruski, Inflancki etc. etc. odznaczony w Roku Pańskim 2018 Orderem Orła Białego przez prezydenta Dudę". Czyż Sobieskiemu za Wiedeń Orzeł się nie należy? (wycieczka do Austrii, a tam blisko na stoki...).

A Henryk Dąbrowski (Włochy!), a Poniatowski, Traugutt, Zamoyski, Grabski itd., itd. Wszyscy oni Panie Prezydencie czekają na Pana łaskawą decyzję. Tak więc do końca kadencji będzie miał Pan co robić (na pewno będzie to mniej szkodliwe niż Pana polityka). Tak więc do dzieła.

Zobacz także: "Głupia, szkodliwa, antypolska". Sławomir Neumann o wypowiedzi prezydenta: to zakrawa o zdradę stanu

PS Sprytny ten nasz Prezydent. Daje Orła Białego zmarłym, bo to zawsze bezpiecznie. Żaden z nich raczej nie odmówi przyjęcia.., a z żywymi to różnie bywa.

d2668rh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2668rh

Podziel się opinią

Share
d2668rh
d2668rh