Trwa ładowanie...
d493ryi

Roman Giertych: List do ministra Radziwiłła

Jak ja się ucieszyłem, że ministerstwo Pana postanowiło ostatecznie spolonizować leki - pisze Roman Giertych w liście otwartym do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych napisał kolejny list do ministra z obozu rządzącego
Roman Giertych napisał kolejny list do ministra z obozu rządzącego (East News)
d493ryi

Szanowny Panie Ministrze!

Jak ja się ucieszyłem, że ministerstwo Pana postanowiło ostatecznie spolonizować leki. Kto to słyszał, aby 95% leków było w Polsce obcej produkcji. Już od czasu Nikodema Dyzmy wiadomo, że Polakowi szkodzi to co obce. I jak tu się potem dziwić, że rodacy chorują, jak leczenie powierzono zagranicznym farmaceutom!

I Pan panie ministrze osiąga dwa wielkie cele jednocześnie. Oszczędza Pan na zagranicznych, luksusowych i przereklamowanych lekach (wiadomo: rumianek, pokrzywa, babka, czy nawet aspiryna z Polfy tańsze są), a po drugie podejmując w ten sposób współpracę z ZUS wyśrubuje Pan swój własny rekord (7% wzrost umieralności) i przyczyni się do tego, że wcześniejsza emerytura obiecana przez rząd nie będzie zbyt kosztowna...

Tak więc jeszcze raz gratulacje!

To hasło winno królować w polskiej medycynie i farmacji: swój do swego po swoje!

Roman Giertych

PS. I finansowanie uzdrawiaczy to strzał w dziesiątkę! Przecież wiadomo, że pejoratywne określenie "znachor" to efekt propagandy lobby farmaceutycznego.

d493ryi

Podziel się opinią

Share
d493ryi
d493ryi