Trwa ładowanie...

Roman Giertych: List do ministra Radziwiłła

Jak ja się ucieszyłem, że ministerstwo Pana postanowiło ostatecznie spolonizować leki - pisze Roman Giertych w liście otwartym do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Roman Giertych: List do ministra RadziwiłłaŹródło: East News
d3ts8wv
d3ts8wv

Szanowny Panie Ministrze!

Jak ja się ucieszyłem, że ministerstwo Pana postanowiło ostatecznie spolonizować leki. Kto to słyszał, aby 95% leków było w Polsce obcej produkcji. Już od czasu Nikodema Dyzmy wiadomo, że Polakowi szkodzi to co obce. I jak tu się potem dziwić, że rodacy chorują, jak leczenie powierzono zagranicznym farmaceutom!

I Pan panie ministrze osiąga dwa wielkie cele jednocześnie. Oszczędza Pan na zagranicznych, luksusowych i przereklamowanych lekach (wiadomo: rumianek, pokrzywa, babka, czy nawet aspiryna z Polfy tańsze są), a po drugie podejmując w ten sposób współpracę z ZUS wyśrubuje Pan swój własny rekord (7% wzrost umieralności) i przyczyni się do tego, że wcześniejsza emerytura obiecana przez rząd nie będzie zbyt kosztowna...

Tak więc jeszcze raz gratulacje!

To hasło winno królować w polskiej medycynie i farmacji: swój do swego po swoje!

Roman Giertych

PS. I finansowanie uzdrawiaczy to strzał w dziesiątkę! Przecież wiadomo, że pejoratywne określenie "znachor" to efekt propagandy lobby farmaceutycznego.

d3ts8wv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ts8wv