Trwa ładowanie...

Roman Giertych: List do ministra Radziwiłła

Jak ja się ucieszyłem, że ministerstwo Pana postanowiło ostatecznie spolonizować leki - pisze Roman Giertych w liście otwartym do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Share
Roman Giertych: List do ministra Radziwiłła
Źródło: East News
d3yq9vc

Szanowny Panie Ministrze!

Jak ja się ucieszyłem, że ministerstwo Pana postanowiło ostatecznie spolonizować leki. Kto to słyszał, aby 95% leków było w Polsce obcej produkcji. Już od czasu Nikodema Dyzmy wiadomo, że Polakowi szkodzi to co obce. I jak tu się potem dziwić, że rodacy chorują, jak leczenie powierzono zagranicznym farmaceutom!

I Pan panie ministrze osiąga dwa wielkie cele jednocześnie. Oszczędza Pan na zagranicznych, luksusowych i przereklamowanych lekach (wiadomo: rumianek, pokrzywa, babka, czy nawet aspiryna z Polfy tańsze są), a po drugie podejmując w ten sposób współpracę z ZUS wyśrubuje Pan swój własny rekord (7% wzrost umieralności) i przyczyni się do tego, że wcześniejsza emerytura obiecana przez rząd nie będzie zbyt kosztowna...

Tak więc jeszcze raz gratulacje!

To hasło winno królować w polskiej medycynie i farmacji: swój do swego po swoje!

Roman Giertych

PS. I finansowanie uzdrawiaczy to strzał w dziesiątkę! Przecież wiadomo, że pejoratywne określenie "znachor" to efekt propagandy lobby farmaceutycznego.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3yq9vc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yq9vc
d3yq9vc