Trwa ładowanie...

Robert Biedroń prezydentem. Polacy wyrazili się jasno [Badanie]

Robert Biedroń dość często zmienia funkcje. Tak samo jak zdanie. Był prezydentem Słupska, został europarlamentarzystą. I choć zapowiadał, że tylko na chwilę, na dobre zadomowił się w Brukseli. Teraz chce zostać prezydentem. Według Polaków to nie tylko zły pomysł, ale problem będzie też z jego realizacją.

Robert Biedroń prezydentem. Polacy wyrazili się jasno [Badanie]Źródło: Forum
d56orqh
d56orqh

Wiosna, SLD i Razem połączyli siły. Wspólnie startują do wyborów parlamentarnych. Na tym jednak nie poprzestają. Zdecydowali, że Robert Biedroń będzie ich wspólnym kandydatem w wyborach prezydenckich. Czy to dobry pomysł? Jak wynika z przeprowadzonego na panelu Ariadna badania Wirtualnej Polski, Polacy negatywnie oceniają tę decyzję.

Tego zdania jest 39 proc. pytanych, z czego 21 proc. wybrało odpowiedź "raczej negatywnie", a 18 proc. - "zdecydowanie negatywnie". Przeciwnego zdania jest 28 proc. badanych. Opcję "raczej pozytywnie" wskazało 20 proc. respondentów, a "zdecydowanie pozytywnie" - 8 proc. Zająć stanowiska w sprawie nie umiało 33 proc. ankietowanych.

57 proc. elektoratu PiS popiera decyzję o wybraniu Biedronia na kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich. 19 proc. ma odmienne zdanie. Jeśli chodzi o sympatyków Koalicji Obywatelskiej, zwolenników kandydatury lidera Wiosny jest 48 proc., a przeciwników - 38 proc.

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

WP.PL
Źródło: WP.PL

Dwóch polityków wyprzedza Biedronia

Okazuje się też, że na wygraną w pierwszej turze Biedroń nie ma szans. Gdyby wybory odbywały się teraz, zająłby trzecie miejsce. W wyścigu o fotel prezydenta wyprzedziliby go obecny prezydent Polski Andrzej Duda i włodarz stolicy Rafał Trzaskowski.

d56orqh

Na Dudę zagłosowałoby 33 proc. badanych, na Trzaskowskiego - 16 proc., a na Biedronia - 10 proc. Miejsca za liderem zajęli kolejno: Paweł Kukiz (7 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (5 proc.), Janusz Korwin-Mikke (3 proc.) i Mariusz Max Kolonko (3 proc.).

Żadnego z tych nazwisk nie wybrało 23 proc. pytanych.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Polacy pójdą do urn

Zapytaliśmy też Polaków, czy zagłosowaliby w wyborach prezydenckich, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę. Większość - 65 proc. - odpowiedziała twierdząco, z czego 19 proc. stanowią zdecydowani. Pozostałe 25 proc. nie wzięłoby udziału w wyborach. 15 proc. tej grupy to osoby, które wskazały odpowiedź "zdecydowanie nie", a 10 proc. - "raczej nie".

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna zostało przeprowadzone w dniach 2-6 sierpnia, metodą CAWI na próbie ogólnopolskiej liczącej 1056 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana została według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d56orqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d56orqh