WP

Polacy liczą na koniec miesięcznic. Odpowiedzi są jasne

Odsłonięcie pomnika ma zakończyć miesięcznice smoleńskie. Jak wynika z sondażu "Ariadna" dla Wirtualnej Polski, tego właśnie chcą Polacy. Ponad połowa ankietowanych negatywnie ocenia cykliczne manifestacje odbywające się na ulicach Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nadchodzi koniec "miesięcznic smoleńskich"?
Nadchodzi koniec "miesięcznic smoleńskich"? (PAP)
WP

Aż 79 proc. ankietowanych odpowiedziało twierdząco na pytanie "czy znasz choćby ze słyszenia fakt, że od katastrofy smoleńskiej w każdy 10-ty dzień miesiąca są obchodzone tzw. miesięcznice smoleńskie mające na celu upamiętnienie ofiar katastrofy?". 21 proc. nie wie, czym są cykliczne spotkania, które odbywają się co miesiąc w Warszawie. Co ciekawe więcej wyborców PO niż PiS wie, czym są miesięcznice.

WP.PL
Podziel się

66 proc. respondentów przyznało, że ma negatywny stosunek do miesięcznic. Jedynie 14 proc. ocenia je pozytywnie. Inaczej głosy rozkładają się wśród zwolenników PO i PiS. 72 proc. wyborców Platformy ocenia je negatywnie. Co ciekawe, ponad połowa sympatyków partii rządzących uważa tak samo.

WP
WP.PL
Podziel się

Padło również pytanie o główny cel miesięcznic smoleńskich. Prawie połowa ankietowanych stwierdziła, że jest to manifestacja służąca przede wszystkim celom politycznym. Jedynie 3 proc. respondentów uważa, że chodziło o budowę pomnika ofiar katastrofy.

WP.PL
Podziel się

Na pytanie "czy popierasz budowę pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej?" 42 proc. odpowiedziało "NIE". 23 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości podziela to zdanie, podobnie jak 47 proc. zwolenników Platformy Obywatelskiej

WP
WP.PL
Podziel się

Zobacz także: Tomasz Siemoniak o ochronie prezesa PiS: nadmiarowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Opinie
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.
WP