Trwa ładowanie...

Polacy już zdecydowali. Tomasz Komenda powinien dostać odszkodowanie

89 proc. Polaków uważa, że Tomasz Komenda powinien otrzymać odszkodowanie za spędzenie 18 lat w więzieniu. Tak wynika z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Ponad połowa internautów w sondzie WP stwierdziła, że mężczyzna powinien otrzymać 18 mln zł.

Polacy już zdecydowali. Tomasz Komenda powinien dostać odszkodowanieŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d3d25t2
d3d25t2

Z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski wynika, że o sprawie Tomasza Komendy słyszało 89 proc. Polaków.

Mężczyzna w 2004 r. został skazany prawomocny wyrokiem na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-letniej dziewczynki. Sędzia i prokurator nie mieli wątpliwości. Jednak sprawę wznowiono w zeszłym roku. Prokuratura uznała, że skierowanie przeciwko Tomaszowi Komendzie aktu oskarżenia było bezzasadne. W ubiegłym tygodniu sąd warunkowo zwolnił mężczyznę z więzienia.

Co ciekawe, o sprawie Tomasza Komendy nie słyszało 21 proc. wyborców Kukiz'15 i 12 proc. zwolenników PiS. Najczęściej o mężczyźnie słyszeli sympatycy Nowoczesnej (90 proc.) i PO (92 proc.).

Zobacz także: Leszek Miller: PiS użyje przypadek Tomasza Komendy do walki politycznej

Polacy już zdecydowali o odszkodowaniu dla mężczyzny. 89 proc. ankietowanych stwierdziła, że Tomasz Komenda powinien dostać minimum 1 mln zł za skazanie i 18 lat spędzonych w więzieniu.

d3d25t2

Przeciwnego zdania jest 4 proc. badanych (w tym 2 proc. zdecydowanie przeciwnych). A 7 proc. ankietowanych nie potrafiło jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Z badania dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna wynika, że wypłaceniu odszkodowania najczęściej sprzeciwiają się wyborcy PO (9 proc.) i PiS (7 proc.).

WP.PL
Źródło: WP.PL

W sondzie Wirtualnej Polski zapytaliśmy, jakie odszkodowanie powinien otrzymać mężczyzna. Do godz. 11.30, 54 proc. ankietowanych stwierdziło, że Tomaszowi Komendzie należy się 18 mln zł, czyli po 1 mln zł za każdy rok odsiadki. 24,7 proc. internautów oceniło, że odszkodowanie powinno wynieść 10 mln zł. Dla 18,7 proc. osób biorących udział w sondzie mężczyźnie powinno wystarczyć 2,5 mln zł, a 3,2 proc. odpowiedziało, że powinien otrzymać 500 tys. zł.

Badanie metodą CAWI przeprowadzono dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 16 - 19 marca 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1063). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

d3d25t2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d25t2