Trwa ładowanie...

Nieoficjalnie: "Może nastąpić zmiana terminu wizyty Donalda Trumpa w Polsce"

Jak twierdzi rozmówca Wirtualnej Polski związany z amerykańskim Departamentem Stanu, możliwa jest zmiana terminu przyjazdy prezydenta Donalda Trumpa do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Share
Może nastąpić zmiana terminu wizyty Donalda Trumpa w Polsce
Może nastąpić zmiana terminu wizyty Donalda Trumpa w PolsceŹródło: East News, Fot: AP
d12vzkg

- Na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie będzie prezydent USA Donald Trump, mamy to już potwierdzone - powiedział w czwartek 28 lipca wicepremier Jacek Sasin w programie "Tłit". Jak dodał, choć nie jest to jeszcze informacja oficjalna (bo tę ogłasza sam Biały Dom), "możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa mówić, że do tej wizyty dojdzie".

Faktycznie, według naszych informacji, wizyta amerykańskiej głowy państwa jest już w Polsce potwierdzona, w ostatnich chwili miała się jednak zmienić jej data. - W tej chwili w kalendarzu prezydenta widnieje przylot do Polski 1 września i wylot 2, czyli nadal mówimy o dwóch, niepełnych dniach w Warszawie - ujawnia nasz informator.

Pierwotnie przylot miał być popołudniem 31 sierpnia i wylot 1 września wieczorem, po uroczystościach. Rozmówca WP dopytywany o przyczyny takiego stanu rzeczy twierdzi, że nie mają one żadnego podłoża politycznego, a jedynie czysto logistyczne. We wrześniu możemy się zatem spodziewać drugiej wizyty w naszym kraju. - Trump nie był jeszcze ani w Kanadzie, ani w Meksyku, a w Polsce kolejny raz zostaje na dwa dni. To jednak jest ewenement - słyszymy.

d12vzkg

Oczywiście do momentu oficjalnego komunikatu, zazwyczaj przedstawianego na 30 dni przed wizytą, data pobytu nadal może ulec zmianie. W tej chwili również ze stroną polską trwają ostatnie ustalenia i rozmowy dotyczące szczegółowego programu pobytu.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Pałacem Prezydenckim, jednak w tej chwili polskie władze nie chcą komentować możliwej zmiany terminu przylotu Donalda Trumpa.

Marcin Makowski dla WP Opinie

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jan Ołdakowski pod wrażeniem akcji WP. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w niej

d12vzkg

Podziel się opinią

Share
d12vzkg
d12vzkg