Trwa ładowanie...

Nie będzie spotkania Wałęsa-Trump? ”Strona amerykańska nie prowadzi żadnych rozmów”

Pomimo pojawiających się na chwilę przed wizytą Donalda Trumpa w Polsce informacjach o rzekomym dwustronnym spotkaniu z prezydentem Lechem Wałęsą, informatorzy Wirtualnej Polski studzą emocje.

Nie będzie spotkania Wałęsa-Trump? ”Strona amerykańska nie prowadzi żadnych rozmów”Źródło: East News
d3ds517
d3ds517

Choć w rozmowie z naszym portalem wieloletni współpracownik Wałęsy, Krzysztof Pusz, stwierdził, że: ”amerykańska ambasada wciąż stara się o to, by do (spotkania - przyp. M.M.) doprowadzić”, wpływowy polityk Prawa i Sprawiedliwości nadzorujący wizytę zdementował podobne doniesienia.

- To typowa kaczka dziennikarska. Faktycznie Lech Wałęsa dostał zaproszenie na spotkanie, tak samo jak inni byli prezydenci oraz 800 gości w sektorze VIP-ów, ale nie było mowy o niczym więcej - twierdzi mój rozmówca. Jak zaznacza, Wałęsa będzie słuchać przemówienia Donalda Trumpa z pierwszego rzędu, ale nie jest to w żaden sposób równoznaczne z zaproszeniem go do indywidualnego spotkania.

Harmonogram wizyty Donalda Trumpa w Polsce

Źródła zbliżone do ambasady amerykańskiej potwierdzają ten scenariusz. - Amerykańska administracja nie prowadziła rozmów zmierzających do zaaranżowania spotkania z byłym prezydentem Lechem Wałęsą, ani o nie nie zabiega. W tej chwili nie trwają oraz nie trwały dyskusje na ten temat. Lech Wałęsa będzie gościem honorowym i takie zaproszenie zostało wysłane również do prezydentów Bronisława Komorowskiego oraz Aleksandra Kwaśniewskiego - przekonuje informator Wirtualnej Polski.

d3ds517

Oczywiście pomimo napiętego planu spotkań oraz braku w agendzie spotkania Wałęsa-Trump, nie można wykluczyć, że prezydent USA zechce wykonać jakiś kurtuazyjny gest w kierunku byłego lidera ”Solidarności”. - Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, będzie to wyłączna inicjatywa Donalda Trumpa, a nie wynik rozmów i starań z inicjatywy ambasady amerykańskiej w Warszawie - mówi ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Marcin Makowski dla WP Opinie

d3ds517
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ds517