ycipk-19edey

NEWS WP: Zmiany w Pałacu Prezydenckim. Nowy dyrektor Biura Prasowego

W poniedziałek mamy poznać nowego dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta. Według informacji Wirtualnej Polski, będzie nim były dziennikarz i wieloletni współpracownik Andrzeja Dudy - Marcin Kędryna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Kędryna i Andrzej Duda
Marcin Kędryna i Andrzej Duda (East News)
ycipk-19edey

Jak udało nam się ustalić w źródłach zbliżonych do KPRP - w piątek zostaną przekazane oficjalne dokumenty, a w poniedziałek ogłoszona decyzja o nominacji na stanowisko nowego dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta. Zostanie nim obecny doradca prezydenta, zajmujący się relacjami z mediami i towarzyszący Andrzejowi Dudzie od czasu kampanii 2015 r., były krakowski dziennikarz Marcin Kędryna.

Zastąpi na stanowisku aktualną dyrektor Agnieszkę Marciniak, która zajmie stanowisko wicedyrektorskie. Kędryna będzie odpowiedzialny za koordynację komunikacji i przekazów Pałacu Prezydenckiego, nie będzie jednak pełnił - w przeciwieństwie do jednego ze swoich poprzedników, Marka Magierowskiego - roli nieformalnego rzecznika prasowego. Ta funkcja pozostanie w gestii ministra Błażeja Spychalskiego.

- To powrót do sprawdzonych, medialnych mechanizmów funkcjonowania Pałacu - mówi informator Wirtualnej Polski. Marcin Kędryna dał się poznać jako aktywny komentator na Twitterze, często relacjonujący na żywo wystąpienia prezydenta.

ycipk-19edey

Zobacz także: Kandydat PiS do PE nie zostawia suchej nitki na Broniarzu

Marcin Makowski dla WP Opinie

Polub WP Opinie
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-19edey

ycipk-19edey
ycipk-19edey