Trwa ładowanie...
d3xe63e

Melania Trump we wrześniu przyleci do Polski. Będzie towarzyszyć prezydentowi [NEWS]

To już potwierdzone: Pierwsza Dama jest na liście delegacji, która we wrześniu pojawi się w Warszawie - mówi Wirtualnej Polsce informator związany z Departamentem Stanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Melania Trump przyleci we wrześniu do Polski
Melania Trump przyleci we wrześniu do Polski (FORUM, Fot: Forum)
d3xe63e

Wizyta prezydenta Donalda Trumpa w Polsce - jak informowaliśmy jako pierwsi - planowana jest na 1 i 2 września (choć para prezydencka przyleci do naszego kraju już 31 sierpnia). Teraz zyskała dodatkowe znaczenie. Nasz rozmówca związany z amerykańskim odpowiednikiem MSZ potwierdza, że na liście delegacji znajduje się również Pierwsza Dama Melania Trump.

W tym sensie będzie to powtórzenie formatu wizyty z lipca 2017, kiedy również w Warszawie prezydentowi towarzyszyła małżonka.

Melania i Donald Trump naprawdę polubili swoich polskich odpowiedników, nie lecą tutaj tylko ze względów formalnych - słyszymy. Dwudniowa, już druga wizyta w takim formacie w państwie sojuszniczym to rzecz bez precedensu w kadencji Donalda Trumpa - słyszymy. - Do symbol dobrych relacji polsko-amerykańskich - dodaje informator WP.

d3xe63e

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy potwierdziła wizytę amerykańskiego przywódcy. "Prezydent Donald Trump ponownie odwiedzi Polskę. Wizyta rozpocznie się 31 sierpnia wieczorem i potrwa do 2 września" - poinformowano w komunikacie.

- Obecnie pracujemy nad szczegółami wizyty Pana Prezydenta Trumpa - poinformował na briefingu Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. Dodał, że pełna lista zagranicznych delegacji, które wezmą w udział w rocznicy wybuchu II Wojny Światowej będzie znana po 15 sierpnia.

- Nie mogę się doczekać (tej wizyty - przyp. red.). Lubię ten naród - powiedział amerykański prezydent w rozmowie z dziennikarzami w Białym Domu. Republikanin podkreślił, że strona polska wystosowała dla niego zaproszenie.

d3xe63e

Zobacz także: Donald Trump przyjdzie do Warszawy. Wicepremier zabiera głos ws. zaproszenia Putina

Podziel się opinią

Share

d3xe63e

d3xe63e
d3xe63e