Trwa ładowanie...

Ks. Boniecki niewygodny dla Kościoła. Znowu

W porozumieniu z ks. A. Bonieckim przełożony prowincji "wycofał zainteresowanemu przywilej swobodnego wypowiadania się w mediach, pozostawiając jedynie możliwość współpracy z redakcją Tygodnika Powszechnego". Jak widać głos Ks. Bonieckiego uwiera kościół i jest niewygodny dla tej instytucji bo przepełniony dobrocią, mądrością i prawdziwym umiłowaniem bliźniego, o czym polski kościół wydaje się zapominać…
Share
Ks. Boniecki niewygodny dla Kościoła. Znowu
Źródło: WP.PL, Fot: Pągowski
d1azl8e

Były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki otrzymał zakaz swobodnego wypowiadania się w mediach. Może jedynie współpracować z redakcją "Tygodnika" - czytamy w komunikacie księdza Piotra Kieniewicza, sekretarza prowincji Zgromadzenia Księży Marianów.

Zgromadzenie podjęło decyzję ze względu na "dobro duchowe wiernych i w poczuciu odpowiedzialności za wypowiadane słowa, które w określonych kontekstach tworzonych faktów medialnych wywoływały wśród licznych wiernych dezorientację, m.in. co do nauczania Kościoła odnośnie moralnej oceny samobójstwa oraz wprowadziły poważne zamieszanie.

W emocjonalnej wypowiedzi dotyczącej samospalenia Piotra Szczęsnego duchowny stwierdził, że "to jest desperacki krok człowieka, który kocha Polskę, któremu nie było wszystko jedno. Jego krzyk zwraca uwagę, że ci, którzy dziś protestują, krytykują i zabierają głos, to nie są jacyś cyniczni gracze o władzę, ale ludzie, którym naprawdę, do cholery, zależy na ich kraju".

d1azl8e

Podobny zakaz dostał ks. Boniecki w 2011 r. Wtedy decyzja zbiegła się w czasie z wywiadem księdza udzielonym Monice Olejnik w "Kropce nad i". Ks. Boniecki zwracał wówczas uwagę na "niefortunność umieszczenia krzyża na sali sejmowej"; twierdził też, że: "nie na walce o krzyż w Sejmie polega piękno Ewangelii”.

Zobacz najnowszą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz pierwszą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz drugą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz trzecią galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz czwartą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Odwiedź stronę Andrzeja Pągowskiego

d1azl8e

Podziel się opinią

Share
d1azl8e
d1azl8e