Trwa ładowanie...
dvssy2w

Koronawirus w Polsce. Mieśnik: "Są wśród nas. Superbohaterowie zrzucili peleryny"

- Gdy nie ma bohaterów, umierają narody – tak można by sparafrazować Leonidasa. U nas na szczęście są. W maseczkach, przyłbicach i kitlach. Bez supermocy, za to z potem na czołach i łzami w oczach. Walczą. Powiedzieć im dziękuję – to za mało. Ale od czegoś trzeba zacząć. Właśnie po to powstała akcja #dziekujebohaterom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Superbohaterowie przywdziali maseczki i kitle.
Superbohaterowie przywdziali maseczki i kitle. (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
dvssy2w

Strój Spidermana leży w kącie, świetlne miecze, pancerze i wymyślne pojazdy kurzą się na półkach i w skrzyniach. Teraz tylko słuchawki, maseczka i regularne mierzenie temperatury. Marzenia o byciu strażakiem/policjantem/kierowcą autobusu (niepotrzebne skreślić) poszły już dawno w zapomnienie. Myślę, że taki obrazek możemy zauważyć w wielu polskich domach.

Ale są też dzieci, dla których ten świat nie jest krainą fantazji. To te dzieci, których rodzice są teraz na szpicy walki z zarazą. Dzieci, które mogą zobaczyć ich tylko przez szybę, czy to jak na niosących się w mediach społecznościowych zdjęciach, czy też za pośrednictwem komputera czy telefonu. Tu już nie ma zabawy. Tu jest walka o życie.

To właśnie tym herosom, zwykłym niezwykłym, którzy bohaterami wprawdzie nie stali się z dnia na dzień (bo bez błysku fleszy i świateł kamer byli nimi od zawsze, tyle tylko, że tego nie dostrzegaliśmy), chcemy poświęcić akcję WP Pilota i Wirtualnej Polski - #dziekujebohaterom. Wsparcie ich sprzętem to jedno, jednak wsparcie wyrażone solidarnością z nimi i podziękowaniami – to równie ważny aspekt.

dvssy2w

Krótkie, kilkusekundowe nagrania z podziękowaniami naszym bohaterom możecie przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Oklaski, gesty, zwykłe słowo "dziękuję" lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube albo na Facebooku. Te umieszczone na FB oznaczcie hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

   WP.PL
(WP.PL)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dvssy2w

Podziel się opinią

Share
dvssy2w
dvssy2w