Trwa ładowanie...
Kilka metrów dalej i runąłby w 90-metrową przepaść. Oto największy szczęściarz świata. I 7 najlepszych zdjęć tygodnia
Źródło: EAST NEWS/AFP
17-08-2018 17:37

Kilka metrów dalej i runąłby w 90-metrową przepaść. Oto największy szczęściarz świata. I 7 najlepszych zdjęć tygodnia

Największy szczęściarz tygodnia był o włos od śmierci. Kilka metrów dalej i runąłby w 90-metrową przepaść razem ze swoim samochodem. Takiego szczęścia jak on nie miała niestety trójka polskich dzieci z Darłówka, które fala zmyła do morza. Ale w ostatnich dniach działy się też rzeczy piękne i dobre. Oto najlepsze zdjęcia tygodnia.

Oto zawalony most Morandi w Genui w całej okazałości. Ten widok po prostu przeraża - wystarczy sobie wyobrazić, że to właśnie nasze auto znajdowało się w tym czasie na feralnym wiadukcie, kilkadziesiąt metrów nad ziemią, bez szans na ratunek. Trwa burza, a pod nami nagle zarywa się jezdnia.

Pod gruzami autostrady, zbudowanej w latach 60. XX wieku, zginęło co najmniej 38 osób. Most autostradowy zawalił się podczas ostrej burzy. Samochody z ludźmi spadły w 90-metrową przepaść.

Źródło: East News / Zawalony most w Genui (fot. Piero Cruciatti/AFP)

To zdjęcie przedstawia chyba największego szczęściarza roku – dostawczaka, który zatrzymał się dosłownie o parę metrów od miejsca, gdzie most na autostradzie pod Genuą zawalił się, grzebiąc w gruzach co najmniej 38 osób. To najtragiczniejsza katastrofa tego typu we Włoszech od wielu lat.

Źródło: East News Ciężarówka na zniszczonym moście w Genui (fot. Valery Hache/AP) , fot: Valery Hache/AFP

To zdjęcie powinniśmy pokazać w ubiegłym tygodniu. Ale pokazujemy teraz. I tak zresztą nie wiadomo, kiedy dokładnie zostało zrobione, bo północnokoreańska agencja fotograficzna takimi informacjami się nie dzieli. Ale to nieważne. Ważne jest, że to chyba pierwsze tak bardzo nieformalne – i tak radosne – zdjęcie koreańskiego dyktatora Kim Dzong Una i jego żony Ri Sol Dżu. Para wizytuje fabrykę przetwórstwa rybnego:

Źródło: East News / KCNA VIA KNS/AFP, fot: KCNA VIA KNS/AFP

Malutka Anarita Mihilli na rękach mamy całuje pozłacany krzyż w kościele Czarnej Madonny podczas świeta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we wsi Letnica w Kosowie w sobotę 15.08.2018 r. W południowowschodnim Kosowie, gdzie żyje mała katolicka społeczność, zgromadziły się z okazji tego święta tysiące pielgrzymów:

Źródło: ap/east news / AP Photo/Visar Kryeziu/Aptopix

15.08.2018 r. Wrocław. Uroczysty Apel z okazji Święta Wojska Polskiego we Wrocławiu. Dziewczynka bawi się świetnie - zbiera łuski po wystrzelonych nabojach:

Źródło: East News / Uroczysty Apel z okazji Święta Wojska Polskiego we Wrocławiu (fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER) , fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Śmigłowiec straży pożarnej zrzuca wodę dla ochrony domów w Lake Elsinore w Kalifornii, 9 sierpnia 2018 r. W związku z pożarem został aresztowany 51-letni mężczyzna. Oskarżono go o podpalenie, grozi mu dożywocie.

Źródło: PAP/EPA / Śmigłowiec gasi pożar w Kalifornii (fot. David McNew/PAP/EPA , fot: DAVID MCNEW

Darłówko, 16.08.2018 r.. Akcja poszukiwawcza dwojga dzieci, które zaginęły we wtorek 14.08 na plaży w Darłówku Zachodnim. Matka zgłosiła zaginięcie jej trojga dzieci, chłopców w wieku 14 i 13 lat oraz 11-letniej dziewczynki. Czternastolatek został znaleziony, lecz w szpitalu zmarł. 17.08 nurkowie znaleźli zwłoki kolejnego dziecka. Na twarzy nurka widać zmęczenie długotrwałą akcją:

Źródło: PAP/EPA / Akcja poszukiwawcza w Darłówku Zachodnim (fot. Marcin Bielecki/PAP) , fot: Marcin Bielecki

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Podziel się opinią