Trwa ładowanie...

Imponujące tempo zalesiania Polski? Wiadomo, dlaczego Szyszko chce pozbyć się drzew i żubrów

Powierzchnia lasów w 2050 roku ma obejmować 33 procent powierzchni kraju. Tak twierdzi szef resortu środowiska Jan Szyszko. Przeszkodzić w tym mogą jednak... stare lasy, posadzone nie przez PiS, i żubry.

Imponujące tempo zalesiania Polski? Wiadomo, dlaczego Szyszko chce pozbyć się drzew i żubrówŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Pągowski
d8xn5mv

Rocznie Lasy Państwowe sadzą około pół miliarda drzew, czyli tysiąc drzew na minutę - mówi minister środowiska Jan Szyszko. I dodaje, że polskie lasy mogą odegrać istotną rolę w walce o lepszy klimat.

Według ministra jesteśmy w europejskiej czołówce pod względem powierzchni lasów. Zajmują one bowiem blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Co warte jest podkreślenia, lesistość Polski systematycznie się zwiększa - twierdzi Szyszko.

Teraz wiadomo, dlaczego tak masowo wycina się stare lasy. Bo sadziła je poprzednia ekipa, a nowe będą już posadzone przez właściwe jednostki. No i żubry trzeba wystrzelać, bo przy takim tempie zalesiania nie będzie dla nich miejsca. Tak dużo będzie drzew.

Zobacz też: Protesty w Puszczy Białowieskiej

d8xn5mv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8xn5mv