Trwa ładowanie...

Fatalne wieści dla Kaczyńskiego, doskonałe dla Biedronia. Wyniki nie pozostawiają złudzeń

Już nie Donald Tusk i Andrzej Duda cieszą się największym zaufaniem Polaków. Najbardziej ufamy Robertowi Biedroniowi. Zwyciężył również Jarosław Kaczyński, ale akurat on nie ma powodów do radości. Tak wynika z najnowszego sondażu dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

Fatalne wieści dla Kaczyńskiego, doskonałe dla Biedronia. Wyniki nie pozostawiają złudzeńŹródło: East News
d45axaf
d45axaf

Do niedawna to Andrzej Duda był murowanym faworytem sondaży zaufania Polaków. Na początku kwietnia zdetronizował go jednak Donald Tusk, a teraz, w naszym sondażu, zwyciężył Robert Biedroń.

Na urzędującego prezydenta Słupska wskazało 17 proc. ankietowanych. Tuż za nim znalazł się prezydent z wynikiem 15 proc., a szefowi Rady Europejskiej ufa 14 proc. respondentów. Premier Mateusz Morawiecki cieszy się natomiast poparciem 13 proc. badanych.

Wyraźną różnicę widać przy kolejnym, piątym, miejscu. Znalazł się na nim Jarosław Kaczyński. Uzyskał wynik 7 proc. Co ciekawe, tyle samo ankietowanych ufa Beacie Szydło, która zaczęła tracić je po odwołaniu z funkcji premier.

d45axaf

Kolejne miejsca zajęli Patryk Jaki (4 proc.) i Katarzyna Lubnauer (3 proc.). Na szarym końcu znalazł się Ryszard Petru., któremu ufa tylko 2 proc.

WP/Ariadna
Źródło: WP/Ariadna

Największą nieufność budzi z kolei Jarosław Kaczyński. Tak stwierdziło w naszym sondażu aż 42 proc. ankietowanych. Co ciekawe, na drugim miejscu znalazł się Donald Tusk - nie ufa mu 30 proc. badanych.

Kolejne miejsca zajmują Ryszard Petru (24 proc.) i Beata Szydło (20 proc.). Stosunkowo niedużo osób wskazało w naszym badaniu na Mateusza Morawieckiego, bo 12 proc. Niewiele mniej, bo 10 proc., uzyskał lider rankingu zaufania Robert Biedroń.

WP/Ariadna
Źródło: WP/Ariadna

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 13 - 16 kwietnia 2018 roku metodą CAWI.

d45axaf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45axaf