Trwa ładowanie...

Czyja kampania wyborcza była najlepsza? Zwycięzca dystansuje resztę (Badanie)

Sukces wyborczy to nie tylko program, ale też kampania, także w aspekcie technicznym. Dlatego spytaliśmy, czyja kampania była najlepsza. Zwycięzca jest na wyraźnym prowadzeniu.

Czyja kampania wyborcza była najlepsza? Zwycięzca dystansuje resztę (Badanie)Źródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d236t8g
d236t8g

Prawo i Sprawiedliwość przeprowadziło najlepszą kampanię wyborczą. Tak orzekło 33 proc. badanych w panelu Ariadna. Nie precyzowaliśmy, co rozumiemy przez "najlepszą kampanię". Jednak wyraźnie było widać, że partia rządząca przystąpiła do walki o głosy dobrze przygotowana, zarówno jeśli chodzi o koncepcję, jak i o jej realizację.

Zajmująca drugie miejsce Koalicja Obywatelska jest daleko w tyle, bo jej kampania była najlepsza zdaniem tylko 8 proc. respondentów przepytanych na zlecenie Wirtualnej Polski. Nie pomógł nawet chwalony przez część komentatorów ruch z wystawieniem na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Ostatni dzień kampanii. PiS aktywne od rana, KO zaspała

Niewiele, bo 3 pkt. proc., traci lewicowa koalicja pod szyldem SLD. W opublikowanym dzisiaj w WP badaniu poparcia wyborczego ten komitet może liczyć na niespełna 12 proc. głosów.

Wirtualna Polska
Źródło: Wirtualna Polska, fot: Ariadna

Na końcu zestawienia są PSL i Konfederacja, których kampanię docenia 3 proc. To niedużo, a przecież te komitety walczą o przekroczenie progu wyborczego.

Jednak patrząc na wyniki można stwierdzić, że wszystkie komitety słabo poradziły sobie z zainteresowaniem wyborców. Bo aż 47 proc. respondentów stwierdziło, że trudno powiedzieć. A to oznacza, że żadna z kampanii nie wbiła się w ich pamięć.

Nota metodologiczna:

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1029 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 8 – 11 października 2019 roku.

d236t8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d236t8g