Trwa ładowanie...
d1qokpi

Czyja kampania wyborcza była najlepsza? Zwycięzca dystansuje resztę (Badanie)

Sukces wyborczy to nie tylko program, ale też kampania, także w aspekcie technicznym. Dlatego spytaliśmy, czyja kampania była najlepsza. Zwycięzca jest na wyraźnym prowadzeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki prowadzi kampanię wyborczą na Śląsku.
Premier Mateusz Morawiecki prowadzi kampanię wyborczą na Śląsku. (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d1qokpi

Prawo i Sprawiedliwość przeprowadziło najlepszą kampanię wyborczą. Tak orzekło 33 proc. badanych w panelu Ariadna. Nie precyzowaliśmy, co rozumiemy przez "najlepszą kampanię". Jednak wyraźnie było widać, że partia rządząca przystąpiła do walki o głosy dobrze przygotowana, zarówno jeśli chodzi o koncepcję, jak i o jej realizację.

Zajmująca drugie miejsce Koalicja Obywatelska jest daleko w tyle, bo jej kampania była najlepsza zdaniem tylko 8 proc. respondentów przepytanych na zlecenie Wirtualnej Polski. Nie pomógł nawet chwalony przez część komentatorów ruch z wystawieniem na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

d1qokpi

Ostatni dzień kampanii. PiS aktywne od rana, KO zaspała

Niewiele, bo 3 pkt. proc., traci lewicowa koalicja pod szyldem SLD. W opublikowanym dzisiaj w WP badaniu poparcia wyborczego ten komitet może liczyć na niespełna 12 proc. głosów.

    Wirtualna Polska
(Wirtualna Polska, Fot: Ariadna)

Na końcu zestawienia są PSL i Konfederacja, których kampanię docenia 3 proc. To niedużo, a przecież te komitety walczą o przekroczenie progu wyborczego.

d1qokpi

Jednak patrząc na wyniki można stwierdzić, że wszystkie komitety słabo poradziły sobie z zainteresowaniem wyborców. Bo aż 47 proc. respondentów stwierdziło, że trudno powiedzieć. A to oznacza, że żadna z kampanii nie wbiła się w ich pamięć.

Nota metodologiczna:

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1029 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 8 – 11 października 2019 roku.

d1qokpi

Podziel się opinią

Share
d1qokpi
d1qokpi