Trwa ładowanie...
d2rff4i

Badanie panelu Ariadna dla WP: Czy Janusz Wojciechowski to dobry kandydat na komisarza UE?

Zdaniem obozu rządzącego Janusz Wojciechowski to doskonały kandydat Polski na komisarza unijnego ds. rolnictwa. O to, co na ten temat sądzą Polacy, zapytaliśmy za pośrednictwem panelu Ariadna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy janusz Wojciechowski jest dobrym kandydatem na fotel komisarza ds. rolnictwa?
Czy janusz Wojciechowski jest dobrym kandydatem na fotel komisarza ds. rolnictwa? (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d2rff4i

Ważą się losy polskiego kandydata na komisarza ds. rolnictwa. W Parlamencie Europejskim odbyło się we wtorek przesłuchanie Janusza Wojciechowskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że eurodeputowani nie byli zbyt zadowoleni z udzielonych przez niego odpowiedzi. To oznacza, że prawdopodobnie będzie musiał odpowiedzieć na dodatkowe pytania i stawić się 14 października na powtórkowe przesłuchanie.

Wkrótce poznamy opinię komisji na temat zaprezentowanej przez kandydata wizji europejskiego rolnictwa i jego samego. A co o kandydaturze Wojciechowskiego sądzą Polacy?

"Czy według Ciebie Janusz Wojciechowski to dobry kandydat na komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej?" - zapytaliśmy Polaków za pośrednictwem panelu Ariadna.

d2rff4i

Aż 60 proc. badanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie. Zaledwie 27 proc. badanych uznało, że jest to dobry kandydat, 13 proc. było przeciwnego zdania.

Ariadna
Podziel się

29 proc. badanych uważa, że Janusz Wojciechowski przejdzie procedurę i obejmie funkcję komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej. 17 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania.

Ariadna
Podziel się

Aż 54 proc. badanych na tak zadane pytanie odparło" "trudno powiedzieć".

Badanie dla Wirtualnej Polski przeprowadzono metodą CAWI na panelu Ariadna pomiędzy 27 a 30 września 2019 r. Była to próba ogólnopolska licząca N=1056 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

d2rff4i

Podziel się opinią

Share

d2rff4i

d2rff4i