Trwa ładowanie...

Badanie panelu Ariadna dla WP: Czy Janusz Wojciechowski to dobry kandydat na komisarza UE?

Zdaniem obozu rządzącego Janusz Wojciechowski to doskonały kandydat Polski na komisarza unijnego ds. rolnictwa. O to, co na ten temat sądzą Polacy, zapytaliśmy za pośrednictwem panelu Ariadna.

Badanie panelu Ariadna dla WP: Czy Janusz Wojciechowski to dobry kandydat na komisarza UE?Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d27hov8
d27hov8

Ważą się losy polskiego kandydata na komisarza ds. rolnictwa. W Parlamencie Europejskim odbyło się we wtorek przesłuchanie Janusza Wojciechowskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że eurodeputowani nie byli zbyt zadowoleni z udzielonych przez niego odpowiedzi. To oznacza, że prawdopodobnie będzie musiał odpowiedzieć na dodatkowe pytania i stawić się 14 października na powtórkowe przesłuchanie.

Wkrótce poznamy opinię komisji na temat zaprezentowanej przez kandydata wizji europejskiego rolnictwa i jego samego. A co o kandydaturze Wojciechowskiego sądzą Polacy?

"Czy według Ciebie Janusz Wojciechowski to dobry kandydat na komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej?" - zapytaliśmy Polaków za pośrednictwem panelu Ariadna.

Aż 60 proc. badanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie. Zaledwie 27 proc. badanych uznało, że jest to dobry kandydat, 13 proc. było przeciwnego zdania.

Ariadna
Źródło: Ariadna

29 proc. badanych uważa, że Janusz Wojciechowski przejdzie procedurę i obejmie funkcję komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej. 17 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania.

Ariadna
Źródło: Ariadna

Aż 54 proc. badanych na tak zadane pytanie odparło" "trudno powiedzieć".

Badanie dla Wirtualnej Polski przeprowadzono metodą CAWI na panelu Ariadna pomiędzy 27 a 30 września 2019 r. Była to próba ogólnopolska licząca N=1056 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

d27hov8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27hov8