Trwa ładowanie...
du4pgyq

Andrzej Pągowski: Protest w Sejmie rzuca cień na Parlamentarny Szczyt NATO

Nadszedł piątek, czyli dzień otwarcia Parlamentarnego Szczytu NATO. Jednocześnie w Sejmie trwa protest rodzin osób niepełnosprawnych, które nie zamierzają ustąpić władzy. Rząd z kolei na wszystkie sposoby kombinuje, jak ich schować, w naiwności swojej myśląc, że się uda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Pągowski: Protest w Sejmie rzuca cień na Parlamentarny Szczyt NATO
(WP.PL, Fot: Andrzej Pągowski)
du4pgyq

Protestujący nie zamierzają rezygnować z protestu nawet w obliczu Parlamentarnego Szczytu NATO w Warszawie. - Najwyżej rząd będzie musiał przenieść szczyt. Nie wyobrażam, żeby ściągali wózki, żeby w ogóle ktoś je dotknął. Tak samo, żeby nas w jakiś sposób odgradzano - mówiła Iwona Hartwich, matka niepełnosprawnego Jakuba.

W Sejmie doszło też do przepychanki Straży Marszałkowskiej z kobietami, które próbowały wywiesić transparent z napisem po angielsku. Miał być to sposób na to, by dotrzeć z informacją o trwającym w Sejmie proteście do uczestników zaczynającego się w piątek zgromadzenia parlamentarnego NATO..

Kancelaria Sejmu zadbała jednak o to, by protestujący nie rzucali się w oczy delegacjom biorącym udział w jednym z najważniejszych wydarzeń międzynarodowych odbywających się tym roku w Polsce.

du4pgyq

Protest rodziców osób niepełnosprawnych rozpoczął się 18 kwietnia. Mają oni dwa główne postulaty. Chcą przyznania świadczenia w wysokości 500 zł. Rząd jednak uparcie odmawia. Ponadto, domagają się zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS. Na ten postulat władza wyraziła zgodę.

Przypomnijmy, że do Sejmu nie wpuszczono m.in. Janiny Ochojskiej czy Wandy Traczyk-Stawskiej. Co więcej, marszałek Marek Kuchciński wydał zakaz opuszczania Sejmu dla dwóch niepełnosprawnych mężczyzn. Powodem miało być spotkanie z Janiną Ochojską przed budynkiem. Ne odbędzie się też posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży, planowane na 1 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz najnowszą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz pierwszą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz drugą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz trzecią galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Zobacz czwartą galerię z pracami Andrzeja Pągowskiego

Odwiedź stronę Andrzeja Pągowskiego

du4pgyq

Podziel się opinią

Share
du4pgyq
du4pgyq