Trwa ładowanie...

Andrzej Duda, Paweł Kukiz, Donald Tusk. To z nimi Polacy najchętniej zasiedliby do wigilijnego stołu

Zbliża się Wigilia. Tradycyjne dzielenie się opłatkiem, barszcz z uszkami, zupa grzybowa, karp, makowiec. Wieczór w gronie najbliższej rodziny. Czy przy wigilijnym stole znalazłoby się miejsce dla któregoś z polityków? Z sondażu na panelu Ariadna dla WP wynika, że mają na to marne szanse.

Andrzej Duda, Paweł Kukiz, Donald Tusk. To z nimi Polacy najchętniej zasiedliby do wigilijnego stołuŹródło: East News, fot: M.Lasyk/REPORTER
d3f0st7
d3f0st7

Przedstawiliśmy ankietowanym listę popularnych polityków i zapytaliśmy, z którym z nich chcieliby zasiąść przy stole. Na liście znaleźli się prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, była premier Beata Szydło, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef PO Grzegorz Schetyna, były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru, lider Kukiz' 15 Paweł Kukiz, posłanka PiS Krystyna Pawłowicz oraz były rzecznik prasowy szefa MON Bartłomiej Misiewicz.

Okazało się, że najchętniej zasiedlibyśmy do stołu z prezydentem Dudą - wskazało go 20 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się Paweł Kukiz - głos oddało na niego 12 proc. badanych. 11 proc. zaprosiłoby do stołu Donalda Tuska.

10 proc. badanych na wigilijna wieczerzę zaprosiłoby była premier Beatę Szydło. Premier Mateusz Morawiecki może liczyć na zaproszenie od 7 proc. ankietowanych.

OPB
Źródło: OPB

Niewielkie szanse na zaproszenie ma prezes Jarosław Kaczyński - głos na niego oddało zaledwie 5 proc. ankietowanych. Z gwiazdą komisji weryfikacyjnej Patrykiem Jakim zasiadłoby do stołu 4 proc. badanych.

d3f0st7

Z Ryszardem Petru do wigilijnej wieczerzy zasiadłoby 3 proc. badanych. Jeszcze mniej Polaków chciałoby spędzić ten wyjątkowy wieczór w towarzystwie Mariusza Błaszczaka czy Grzegorza Schetyny. Na obu polityków głosowało zaledwie po 2 proc. badanych.

1 proc. ankietowanych zaprosiłby do stołu posłankę PiS Krystynę Pawłowicz. Tyle samo osób oddało swój głos na szefa MON Antoniego Macierewicza oraz jego byłego rzecznika Bartłomieja Misiewicza.

Aż 48 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie chciałoby zasiąść do wigilijnego stołu z żadnym z wymienionych polityków.

Zobacz też - Gwiazdy zdradzają, jak planują spędzić święta Bożego Narodzenia:

_Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna 15-18 grudnia 2017 roku, metodą CAWI. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1065). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. _

d3f0st7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f0st7