Trwa ładowanie...

Zjednoczona Prawica wkłada Owsiakowi kij w szprychy. Nasz sondaż

Dwa wielkie projekty Jerzego Owsiaka – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz festiwal Pol’andRock – cieszą się ogromnym poparciem Polaków. Z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariada wynika, że jest jednak ktoś, kto utrudnia mu działalność. To rząd Zjednoczonej Prawicy.

Zjednoczona Prawica wkłada Owsiakowi kij w szprychy. Nasz sondażŹródło: East News, fot: Szymon Aksienionek/REPORTER
dxii81n

Od 26 lat w Polsce gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą niezmiennie napędza jeden i ten sam facet – Jerzy Owsiak. Około 1 mld złotych zebranych dotychczas przez WOŚP zostało przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, pomoc indywidualną i programy medyczne. Orkiestra pomaga ratować życie maluchom i staruszkom bez względu na to czy mieszkają we wsiach, miasteczkach czy wielkich miastach.

Armia za Owsiakiem

Na panelu Ariadna zapytaliśmy Polaków, jak oceniają działalność Owsiaka. Wynik mógł być do przewidzenia, ale rozmiary poparcia są naprawdę imponujące. Aż 80 proc.uczestników sondażu pozytywnie ocenia i twórcę Orkiestry, i ją samą. Wśród wyborców Platformy Obywatelskiej pozytywne oceny stanowią aż 93 proc., a wśród wyborców PiS 66 proc.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

Nieco mniej, bo 62 proc. uczestniku sondażu pozytywnie wypowiada się o drugim wielkim projekcie Jerzego Owsiaka, czyli festiwalu Pol'and'Rock (dawny Przystanek Woodstock). Również w tym przypadku więcej ocen pozytywnych wystawili Owsiakowi wyborcy PO - 85 proc, ale również ponad połowa wyborców PiS - 55 proc. ma pozytywny stosunek do Pol'and'Rock.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

I nieliczni przeciw niemu

Uczestnikom sondażu nie umknął fakt, że od kiedy rządzi Zjednoczona Prawica, Jerzemu Owsiakowi trudniej prowadzić zarówno WOŚP jak i Pol'and'Rock. W Orkiestrę nie mogły angażować się np. służby mundurowe. Z kolei na dwa dni przed festiwalem został wezwany do sądu, a w trakcie samej imprezy straż pożarna odmówiła polania wodą smażących się w upale uczestników koncertów. Pomogli Niemcy.

dxii81n

55 proc. uczestników sondażu, nie ma wątpliwości – rząd Zjednoczonej Prawicy utrudnia Owsiakowi działalność.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

Czy w tej sytuacji nie lepiej byłoby, aby festiwal został przeniesiony na teren Niemiec? Tego rozwiązania nie chciałoby 52 proc. ankietowanych. Zmęczony kłopotami wydaje się być również sam Jerzy Owsiak. "Chyba przyszedł czas, aby Festiwal Pol’and’Rock mógł być niesiony już nie przez nas! My chętnie zaczęlibyśmy coś od samego początku!" - napisał w piątek.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 3-7 sierpnia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1052). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxii81n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxii81n