WP

Przemysław Witkowski: ZChN - reaktywacja. A jeśli Jarosław Kaczyński jest ukrytym ateistą?

Dadzą mamonę księżom, wystawią im pałace ze złota, księża będą występować w programach kulinarnych i tańcach na lodzie. Nie będzie lepszej rozrywki. Rydzyk otrzyma nie jeden, ale całą flotyllę helikopterów. Różaniec będzie odmawiany już nie tylko w łańcuchu na granicach Polski, ale także w Sejmie, szkołach, na ulicach i w urzędach. Jezus zostanie już nie tylko Królem Polski, ale i cesarzem niemieckim, detronizując uchwałą rodzimego Sejmu Angelę Merkel - pisze w felietonie Przemysław Witkowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (East News)
WP

Mam taką myśl: a co jeśli Jarosław Kaczyński jest ukrytym ateistą ? Może on naprawdę realizuje ten wspaniały magiczny plan, który zawarł w słynnym wywiadzie, w którym twierdził, że najlepszą drogą do laicyzacji Polski są rządy ZChN-u? Może żyje w nim ten ateusz i birbant, którym był w młodości, tylko schował się sprytnie pod maską rasisty i przyjaciela episkopatu? Może, gdzieś tam, w fałdach jego imperatorskiej togi, tkwią noże, które wbije w plecy Kościołowi, kryje się jeszcze cykuta, którą struje polski katolicyzm? Może ów Sokół Karpat dalej chce zrealizować swój plan z młodości? Tyle że teraz, dojrzalszy, w rozkwitającym geniuszu już nie chce na siłę Polakom wciskać swej lewackiej ideologii. Już wie i działa sprytnie.

On, niezłomny i niezrażony, wpadł w końcu na genialny plan, który wysadzi kler z siodła. Sami niech skręcą sznur na swoją szyję, jak uczył wielki nauczyciel Jarosława, towarzysz Lenin. Nic przecież nie niszczy lepiej fantazji niż wprowadzanie jej w życie. O ile w PRL-u Kościół mógł zgrywać obrońcę maluczkich i ostoję opozycji, realnie od lat sześćdziesiątych klejąc piątki z władzą i stawiając świątynie jak szalony, tak z mamoną i w blaskach fleszy nie można już udawać azylu słabych. Kościół jest dzisiaj spasioną korporacją, która bierze udział nawet w reprywatyzacji (vide: Jasna, gdzie za grube dolary wystawił sobie biurowiec na wypasie).

Największy z Polaków postanowił więc dać im jeszcze więcej władzy nad życiem Polaków, zakazać aborcji, in vitro, a może i stosunków pozamałżeńskich. Wprowadzić utrudniania w szpitalach, wspierać klauzule sumienia w gabinetach lekarskich i aptekach, pieścić się z sekciarzami z Ordo Iuris, dyskryminować homoseksualistów, w Trwam ogłaszać orędzia. Nic bowiem nie zachęca bardziej Polaków do wiary niż bogaci wszechobecni księża i grzebanie przez instytucje państwowe w majtkach. Dlatego też nasz Orzeł Biały z Nowogrodzkiej postanowił, żeby nasze życia mogli oceniać i kontrolować duchowni.

WP

Jako że ZChN-owi jakoś nie szło pozostawanie przy władzy w latach 90-tych, wziął więc bystry Jarosław na pokład rozbitków z tego ugrupowania od Marka Jurka i Stanisława Zająca po Mariana Piłkę i Jerzego Kropiwnickiego (całkiem przypadkiem czterech tej Chrześcijańskiej Unii Jednosci prezesów) od Ryśka Czarneckiego po Piotra Naimskiego i sprawił, że owi nieudacznicy i fanatycy mogą jednak brać jakiś większy udział w sprawowaniu władzy. Dał im urzędy i ministerstwa, pieniądze i instytucje. I rzekł do nich: "Działajcie!".

Efekt tego działania może być przecież tylko jeden. Tak jak żałośnie i bez sukcesów prowadzili swoje ugrupowanie, tak i równie skutecznie podejdą do zadania ewangelizacji Polski. Dadzą mamonę księżom, wystawią im pałace ze złota, księża będą występować w programach kulinarnych i tańcach na lodzie, a Litza w końcu znajdzie robotę dla wszystkich swoich dzieci. Będą śpiewać, rozmawiać o Bogu i blogować o czystości przedmałżeńskiej. Nie będzie lepszej rozrywki. Rydzyk otrzyma nie jeden, ale całą flotyllę helikopterów. Różaniec będzie odmawiany już nie tylko w łańcuchu na granicach Polski, ale także w Sejmie, szkołach, na ulicach i w urzędach. Jezus zostanie już nie tylko Królem Polski, ale i cesarzem niemieckim, detronizując uchwałą rodzimego Sejmu Angelę Merkel. Będziemy dumni z naszego kraju i jego instytucji, jak nigdy.

Jeśli po rządach klerykała i faszysty, generała Franco w Hiszpanii, doszło z czasem do zapateryzacji, Kościół godnie reprezentowany w Polsce przez swoich najlepszych synów (ojców?), jakże skromny, empatyczny i pełen miłości bliźniego, otwarty, tolerancyjny, przyjazny ludziom, akceptujący, skromny, pokorny i ubogi, będzie niewątpliwie w o wiele lepszej sytuacji niż jego hiszpański oddział. Nic przecież nie budzi większej sympatii w polskim ludzie niż biskup w złotej karocy i zwyczajowe parę stów co łaska. A jeszcze podpięty został do polskiego kleru rurociąg z forsą, na uroczystości, wydawnictwa, płyną zacne dotacje. A przecież już wcześniej funkcjonariusze Kościoła nie mogli narzekać na bidę z nędzą, uzyskując ziemie, budynki, konkordaty, etaty w szkołach darowane hojną ręka polskiej klasy politycznej, już od lat 90-tych.

Tak więc jeśli Thomas Pikkety miał swoje słynne r>g, chciałbym zaproponować nowy wzorek: O>J. Gdzie J to Jezus, a O to orgazm. Szczególnie wyraźnie pokazuje to Czarny Protest. Jeden z niewielu lewicowych protestów z ostatnich dwóch lat, który można uznać za naprawdę udany. Polacy, a w szczególności Polki, są gotowi bronić swojej sfery intymnej przed tłuściutkimi rączkami kleru i jego politycznych popleczników. A dla wyzwolenia Polski od tej watykańskiej grupy lobbistycznej nie będzie nic lepszego niż jak największe zakusy fundamentalistów religijnych na ich prywatność.

WP

Także Polska zlaicyzuje się prędzej niż myślicie. Dajcie tylko porządzić jeszcze jedną kadencje ZChN-owi bis. Wróciło "Twin Peaks", wróciło "Z Archiwum X", wróciły fryzury i golfy. Czemu miałaby nie wrócić Chrześcijańska Unia Jedności?

Dziękuje, Panie Prezesie. W końcu dostrzegłem logikę. Prosto z serca: Jarku, dobrze, że jesteś.

Przemysław Witkowski

Przemysław Witkowski - publicysta, dziennikarz i poeta; członek zespołu Krytyki Politycznej i polskiej edycji "Le Monde diplomatique". Wydał trzy tomy poezji i tom esejów "Chwała Supermanom. Ideologia w popkulturze". Jego wiersze tłumaczono na angielski, czeski, francuski, słowacki, serbski, ukraiński i węgierski.

WP
Polub WP Opinie
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.
WP