ycipk-171vq7

Przemysław Witkowski: ZChN - reaktywacja. A jeśli Jarosław Kaczyński jest ukrytym ateistą?

Dadzą mamonę księżom, wystawią im pałace ze złota, księża będą występować w programach kulinarnych i tańcach na lodzie. Nie będzie lepszej rozrywki. Rydzyk otrzyma nie jeden, ale całą flotyllę helikopterów. Różaniec będzie odmawiany już nie tylko w łańcuchu na granicach Polski, ale także w Sejmie, szkołach, na ulicach i w urzędach. Jezus zostanie już nie tylko Królem Polski, ale i cesarzem niemieckim, detronizując uchwałą rodzimego Sejmu Angelę Merkel - pisze w felietonie Przemysław Witkowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (East News)
ycipk-171vq7

Mam taką myśl: a co jeśli Jarosław Kaczyński jest ukrytym ateistą ? Może on naprawdę realizuje ten wspaniały magiczny plan, który zawarł w słynnym wywiadzie, w którym twierdził, że najlepszą drogą do laicyzacji Polski są rządy ZChN-u? Może żyje w nim ten ateusz i birbant, którym był w młodości, tylko schował się sprytnie pod maską rasisty i przyjaciela episkopatu? Może, gdzieś tam, w fałdach jego imperatorskiej togi, tkwią noże, które wbije w plecy Kościołowi, kryje się jeszcze cykuta, którą struje polski katolicyzm? Może ów Sokół Karpat dalej chce zrealizować swój plan z młodości? Tyle że teraz, dojrzalszy, w rozkwitającym geniuszu już nie chce na siłę Polakom wciskać swej lewackiej ideologii. Już wie i działa sprytnie.

On, niezłomny i niezrażony, wpadł w końcu na genialny plan, który wysadzi kler z siodła. Sami niech skręcą sznur na swoją szyję, jak uczył wielki nauczyciel Jarosława, towarzysz Lenin. Nic przecież nie niszczy lepiej fantazji niż wprowadzanie jej w życie. O ile w PRL-u Kościół mógł zgrywać obrońcę maluczkich i ostoję opozycji, realnie od lat sześćdziesiątych klejąc piątki z władzą i stawiając świątynie jak szalony, tak z mamoną i w blaskach fleszy nie można już udawać azylu słabych. Kościół jest dzisiaj spasioną korporacją, która bierze udział nawet w reprywatyzacji (vide: Jasna, gdzie za grube dolary wystawił sobie biurowiec na wypasie).

Największy z Polaków postanowił więc dać im jeszcze więcej władzy nad życiem Polaków, zakazać aborcji, in vitro, a może i stosunków pozamałżeńskich. Wprowadzić utrudniania w szpitalach, wspierać klauzule sumienia w gabinetach lekarskich i aptekach, pieścić się z sekciarzami z Ordo Iuris, dyskryminować homoseksualistów, w Trwam ogłaszać orędzia. Nic bowiem nie zachęca bardziej Polaków do wiary niż bogaci wszechobecni księża i grzebanie przez instytucje państwowe w majtkach. Dlatego też nasz Orzeł Biały z Nowogrodzkiej postanowił, żeby nasze życia mogli oceniać i kontrolować duchowni.

ycipk-171vq7

Jako że ZChN-owi jakoś nie szło pozostawanie przy władzy w latach 90-tych, wziął więc bystry Jarosław na pokład rozbitków z tego ugrupowania od Marka Jurka i Stanisława Zająca po Mariana Piłkę i Jerzego Kropiwnickiego (całkiem przypadkiem czterech tej Chrześcijańskiej Unii Jednosci prezesów) od Ryśka Czarneckiego po Piotra Naimskiego i sprawił, że owi nieudacznicy i fanatycy mogą jednak brać jakiś większy udział w sprawowaniu władzy. Dał im urzędy i ministerstwa, pieniądze i instytucje. I rzekł do nich: "Działajcie!".

Efekt tego działania może być przecież tylko jeden. Tak jak żałośnie i bez sukcesów prowadzili swoje ugrupowanie, tak i równie skutecznie podejdą do zadania ewangelizacji Polski. Dadzą mamonę księżom, wystawią im pałace ze złota, księża będą występować w programach kulinarnych i tańcach na lodzie, a Litza w końcu znajdzie robotę dla wszystkich swoich dzieci. Będą śpiewać, rozmawiać o Bogu i blogować o czystości przedmałżeńskiej. Nie będzie lepszej rozrywki. Rydzyk otrzyma nie jeden, ale całą flotyllę helikopterów. Różaniec będzie odmawiany już nie tylko w łańcuchu na granicach Polski, ale także w Sejmie, szkołach, na ulicach i w urzędach. Jezus zostanie już nie tylko Królem Polski, ale i cesarzem niemieckim, detronizując uchwałą rodzimego Sejmu Angelę Merkel. Będziemy dumni z naszego kraju i jego instytucji, jak nigdy.

Jeśli po rządach klerykała i faszysty, generała Franco w Hiszpanii, doszło z czasem do zapateryzacji, Kościół godnie reprezentowany w Polsce przez swoich najlepszych synów (ojców?), jakże skromny, empatyczny i pełen miłości bliźniego, otwarty, tolerancyjny, przyjazny ludziom, akceptujący, skromny, pokorny i ubogi, będzie niewątpliwie w o wiele lepszej sytuacji niż jego hiszpański oddział. Nic przecież nie budzi większej sympatii w polskim ludzie niż biskup w złotej karocy i zwyczajowe parę stów co łaska. A jeszcze podpięty został do polskiego kleru rurociąg z forsą, na uroczystości, wydawnictwa, płyną zacne dotacje. A przecież już wcześniej funkcjonariusze Kościoła nie mogli narzekać na bidę z nędzą, uzyskując ziemie, budynki, konkordaty, etaty w szkołach darowane hojną ręka polskiej klasy politycznej, już od lat 90-tych.

Tak więc jeśli Thomas Pikkety miał swoje słynne r>g, chciałbym zaproponować nowy wzorek: O>J. Gdzie J to Jezus, a O to orgazm. Szczególnie wyraźnie pokazuje to Czarny Protest. Jeden z niewielu lewicowych protestów z ostatnich dwóch lat, który można uznać za naprawdę udany. Polacy, a w szczególności Polki, są gotowi bronić swojej sfery intymnej przed tłuściutkimi rączkami kleru i jego politycznych popleczników. A dla wyzwolenia Polski od tej watykańskiej grupy lobbistycznej nie będzie nic lepszego niż jak największe zakusy fundamentalistów religijnych na ich prywatność.

ycipk-171vq7

Także Polska zlaicyzuje się prędzej niż myślicie. Dajcie tylko porządzić jeszcze jedną kadencje ZChN-owi bis. Wróciło "Twin Peaks", wróciło "Z Archiwum X", wróciły fryzury i golfy. Czemu miałaby nie wrócić Chrześcijańska Unia Jedności?

Dziękuje, Panie Prezesie. W końcu dostrzegłem logikę. Prosto z serca: Jarku, dobrze, że jesteś.

Przemysław Witkowski

Przemysław Witkowski - publicysta, dziennikarz i poeta; członek zespołu Krytyki Politycznej i polskiej edycji "Le Monde diplomatique". Wydał trzy tomy poezji i tom esejów "Chwała Supermanom. Ideologia w popkulturze". Jego wiersze tłumaczono na angielski, czeski, francuski, słowacki, serbski, ukraiński i węgierski.

ycipk-171vq7
Polub WP Opinie
ycipk-171vq7
ycipk-171vq7
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-171vq7