Trwa ładowanie...
d47b6rv

PiS postawiło na Patryka Jakiego. Słusznie. Sondaż dla WP

Polacy nie mają wątpliwości - to kandydat PiS ma największe szanse wygrać wybory w Warszawie - wynika z sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski. Jednocześnie wskazują, że tak naprawdę kolejnym prezydentem powinien zostać kandydat niezależny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z sondażu wynika, że Patryk Jaki cieszy się o wiele większą rozpoznawalnością niż Rafał Trzaskowski
Z sondażu wynika, że Patryk Jaki cieszy się o wiele większą rozpoznawalnością niż Rafał Trzaskowski (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d47b6rv

To już pewne. PiS podjęło ostateczną decyzję w sprawie kandydata swojej partii na prezydenta Warszawy. Został nim szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki. Decyzja zapadła na czwartkowym zebraniu Komitetu Politycznego partii.

Od wielu tygodni trwało w sprawie kandydatury spore zamieszanie. Najpierw Jarosław Kaczyński zasugerował, że większe szanse na "poszerzenie elektoratu" w stolicy ma szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, potem media obiegła nieoficjalna informacja, że to jednak Patryk Jaki stanie do boju z Rafałem Trzaskowskim z PO.

Przyczyną długich rozważań nad kandydaturą polityka PiS były ponoć sondaże. Szef KPRM przegrywał w nich z szefem komisji weryfikacyjnej

d47b6rv

PiS wygra, choć nie powinno

Z sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika jasno: to kandydat PiS ma największe szanse wygrać najbliższe wybory w Warszawie. Takiego zdania jest 33 proc. badanych. Kandydata PO wskazało 22 proc.

   WP.PL
(WP.PL)

Szacowanie prawdopodobieństwa wygranej PiS nie idzie jednak w parze z oceną, kto tak naprawdę powinien rządzić Warszawą. Zdecydowana większość badanych wskazuje na kandydata niezależnego. Na kandydata PiS - 18 proc., a PO - 16 proc. Reszta ugrupowań zostaje daleko w tyle: zarówno Kukiz'15, Nowoczesna, jak i SLD.

   WP.PL
(WP.PL)

Z badania na panelu Ariadna dla WP wynika też, że Patryk Jaki cieszy się o wiele większą rozpoznawalnością niż Rafał Trzaskowski (59 proc. wobec 34 proc.). Zła wiadomość dla obu kandydatów jest taka, że o żadnym z nich nie słyszała aż 1/3 badanych.

   WP.PL
(WP.PL)

"Większa wizja"

Ciekawe, że choć w oczach Polaków Trzaskowski jest bardziej "niezależny", to właśnie Patryk Jaki jest postrzegany jako kandydat z "większą wizją", który "zmieni Warszawę na lepsze". Większość badanych nie jest jednak w stanie podpisać się pod żadnym z tych stwierdzeń.

   WP.PL
(WP.PL)
   WP.PL
(WP.PL)
   WP.PL
(WP.PL)

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna zostało przeprowadzone w dniach 20-24 kwietnia 2018 roku na reprezentatywnej próbie 1060 osób metodą CAWI.

d47b6rv

Zobacz także: Poseł PO komentuje rządy PiS. "Jestem przekonany, że za dwa lata już ich nie będzie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47b6rv

Podziel się opinią

Share
d47b6rv
d47b6rv