"W domu ciągle awantury. Rzygać się chce!"
Goebbels nie był wzorem małżeńskich cnót, nie stronił od towarzystwa innych kobiet - w trakcie małżeństwa z Magdą miał ponoć 40 romansów. Bella Fromm zamieściła następujący komentarz w swoim dzienniku: "Goebbels wymyślił coś nowego dla swoich dziewcząt z Ministerstwa Propagandy, wynalazł mianowicie pewien system, jak się od nich uwalniać, zanim staną się dla niego uciążliwe. Wyszukuje ładnego, zdrowego, młodego faceta, awansuje go i żeni ze swoją ostatnią kochanką. Zaszczyca później młodzieńca i porzuconą kochankę swoją obecnością na tym nakazanym ślubie. Najświeższy przykład to młoda blondynka, Ilse Stahl, poślubiona dzisiaj przez gauleitera Essen Josefa Terbovena".
Ciągle dochodziło do awantur między Magdą a Goebbelsem. Zdradzają to liczne wpisy w jego dzienniku. I tak pod datą 3 maja 1936 r. zanotował: "Nastrój przygnębienia, awantura z Magdą", a 5 maja 1936 r.: "Schwanenwerder, wcześnie do łóżka. Znowu awantura z Magdą". Następnego dnia: "Ze strony Magdy nie padło ani jedno słowo". Kolejnego dnia, w piątek, Goebbels pojechał do biura, potem wrócił do Schwanenwerder. "Magdy nie ma. Jestem sam z dziećmi. To wspaniałe. Później Magda przyjechała, a ja od razu wyjechałem. Nie mam już domu, gdy ona tu jest". Na następny dzień wezwał swoich współpracowników do Schwanenwerder, by tu z nimi pracować. "10 maja. W domu ciągle awantury. Rzygać się chce! Wieczorem rozmowa z Magdą. Ona jest zupełnie nierozsądna. Czasami tak bardzo mi daleka". "11 maja. Rozmowa z Magdą. Bardzo płacze i jest smutna. Jestem poruszony. Niekiedy źle ją traktuję. Muszę się bardziej troszczyć o nią. W gruncie rzeczy jest dobra, tylko czasami ma te swoje fochy; jak wszystkie kobiety. Wtedy muszę się jej
odgryźć".
Jako naczelny nazistowski propagandysta Goebbels odegrał znaczącą rolę w upowszechnianiu ideologii nazistowskiej oraz tworzeniu i umacnianiu państwa totalitarnego poprzez prowokacje, kłamstwa, parady i starannie wyreżyserowane wiece. Kreował Hitlera na wodza i umiejętnie podsycał wokół niego kult jednostki. W tym celu posługiwał się radiem i filmem, a monopolowi informacji zawdzięczał możliwość dowolnego kształtowania nastroju społecznego.