"Nazistowski kacyk żeni się z Żydówką"
Kiedy Magda postanowiła poślubić Goebellsa, w jej otoczeniu ta decyzja trafiła na opór. Quandt ostrzegał ją przed tym krokiem i wyjaśnił, że Harald - zgodnie z umową - po jej powtórnym zamążpójściu wróci do niego. Auguste od początku żywiła wobec Goebbelsa niechęć i chociaż oficjalnie poprosił ją o rękę Magdy, tak opisała swoje wrażenie we wspomnieniach: "Wydał mi się demoniczny, zbyt podejrzany. Jego bezsprzeczny urok nie robił na mnie wrażenia, a jego cynizm, który po 1933 r. stał się bardziej jawny i zjadliwy, często mnie irytował i ranił (po przejęciu władzy przez Hitlera w 1933 r., Goebbels objął urząd ministra propagandy, oświecenia publicznego i informacji - przyp. js). Nie mogę mu odmówić intelektu, lecz zawsze pozostawał dla mnie działającym w amoku drobnomieszczaninem, który przeskoczył wszystkie przeszkody wynikające z pochodzenia i chciał brylować, oczarowywać i panować".
Krótko przed ślubem Auguste ponownie ostrzegła Magdę przed tym krokiem i próbowała przekonać córkę, że wychodząc za Goebbelsa, porzuca bezpieczeństwo finansowe, bo dochody Goebbelsa w żaden sposób nie pozwolą na wysoki standard życia, do jakiego przywykła. Magda zareagowała na to chłodno, mówiąc: "Jestem przekonana, że dla Niemiec są tylko dwie możliwości politycznego rozwoju. Albo pochłonie nas komunizm, albo staniemy się narodowymi socjalistami". Porozumienie, które Goebbels zawarł z przyszłą żoną jeszcze przed ślubem, praktycznie z góry zakładało i sankcjonowało jego niewierność. W umowie tej deklarował, że Magda jest królową jego życia i że chce mieć z nią dużo dzieci. Z drugiej jednak strony chętnie zachowa wolność w kwestii przygód pozamałżeńskich, swobodę spotkań, z których będzie się Magdzie spowiadać, a które nie będą miały znaczenia dla jego z nią relacji. Ta zrzekała się nawet sporów i kłótni. "Do tak genialnego człowieka, żyjącego trzy razy intensywniej niż inni ludzie, nie może być przykładana
zwykła mieszczańska moralność" - mówiła.
Uroczystość odbyła się 19 grudnia 1931 r. Świadkiem na ich ślubie był Adolf Hitler. Ślub zarozumiałego i powszechnie znanego gauleitera nie mógł pozostać niezauważony. Radowała się przeciwna mu prasa, publikując nagłówek "Nazistowski kacyk żeni się z Żydówką".
Dziesięć miesięcy po ślubie, 1 września, Magda urodziła pierwszą córkę, Helgę. Później Goebbelsowie mieli jeszcze pięcioro dzieci: Hildegarda, Helmut, Hedwig, Holdine i Heidrun. Dlaczego wszystkie dzieci Goebbelsów nosiły imiona na literę H? Przypuszczano, że Magda wybierała takie imiona ze względu na pierwszą literę nazwiska Hitlera, ale jej matka Auguste wypowiedziała się na ten temat inaczej: "To czysty przypadek, że po urodzeniu pierwszego dziecka wybrano imię 'Helga', które zaczynało się na tę samą literę co imię syna Magdy z pierwszego małżeństwa. Gdy zostało to spostrzeżone, poszukiwanie kolejnych imion rozpoczynających się na H stało się rodzinnym hobby".