Trwa ładowanie...
d42sm0j
Materiał partnera: Answear

Answear przedstawił prace finałowe Projektu Packshot – zobacz najbardziej spektakularne ujęcia

Trzecia edycja konkursu Projekt Packshot zakończona! Tradycyjnie Answear wyłonił największe talenty w branży modowej. W polskiej edycji konkursu o nagrodę główną walczyło ponad 600 osób. Kto tym razem okazał się mistrzem? Sprawdź!
Share
Answear prace finałowe Projektu Packshot
Answear prace finałowe Projektu Packshot Źródło: materiały partnera
d42sm0j

Wykreowany przez Answear konkurs, na najciekawszą kompozycję packshotów dla wyjątkowych produktów z branży modowej, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku Projekt Packshot odbył się aż w 7 krajach. Polska edycja zakończyła się na początku listopada tego roku. Finaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom, odznaczając się dużą kreatywnością. Przedstawiamy najciekawsze prace konkursowe.

DARIA FOLCIK materiały partnera
DARIA FOLCIK Źródło: materiały partnera

Utalentowani twórcy w Answear Projekt Packshot

W polskiej edycji konkursu Projekt Packshot uczestnicy dostali wyjątkowe zadanie. Mieli oni uchwycić piękno biżuterii, a ich zdjęcia miały stać się wyjątkowym opakowaniem dla kruchych produktów maki Swarovski. Kompozycja miała być przemyślana, estetyczna i odpowiadać aktualnym trendom panującym w designie. Najbardziej spektakularne ujęcia, wyłonione przez jury, były niezwykle kreatywne. Dzieciątka finalistów to najlepsi z najlepszych, którzy chcą związać swoje życie zawodowe z branżą modową. Kreatywne przedstawienie produktów wymagało od wszystkich uczestników połączenia kilku dziedzin sztuki z tajnikami fotografii. Wśród finałowych prac kompozycje nawiązujące m.in. do kruchości kryształów. Ich połyskującego błękitu i lodowatej bieli.

LINDA PARYS materiały partnera
LINDA PARYS Źródło: materiały partnera

Spektakularne ujęcia packshotów w wykonaniu finalistów

Pośród młodych, kreatywnych osób, które nadesłały zgłoszenia, jury – w składzie Marcin Świderek (szef działu mody magazyny ELLE), Marta Wojtal (fotograf gwiazd) oraz Heiko König (dyrektor działu marketingu na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę w firmie Swarovski) – wyłoniło 10 najlepszych. Każda z ich prac to prawdziwy kunszt. Pomysłowość, kreatywność, estetyka i zaangażowanie to elementy widoczne w każdej finałowej kompozycji. Wśród najlepszej dziesiątki dwa wyróżnienia – dla Lindy Parys i Darii Folcik. Pierwsze miejsce przypadło niezwykle uzdolnionemu fotografowi Mariuszkowi Tokajukowi. W jego ręce trafiła nagroda główna w postaci indywidualnych warsztatów fotograficznych z Martą Wojtal oraz publikacja zdjęć finałowych w czołowym magazynie modowym ELLE.

LINDA PARYS materiały partnera
LINDA PARYS Źródło: materiały partnera

Partnerzy i organizatorzy konkursu

3. edycja Answear - Projekt Packshot odbyła się pod patronatem marki Swarovski. W tym roku marka obchodzi swój 125. jubileusz. Z tej właśnie okazji projektanci stworzyli wyjątkową kolekcję. Kolczyki, bransoletka oraz wisiorek w kształcie łabędzia to symbol elegancji i dojrzałości marki. Właśnie ten zestaw stał się motywem przewodnim Projekt Packshot. Konkurs od 2015 roku organizowany jest przez Answear.com. To pierwszy polski multibrandowy sklep internetowy, który w swej ofercie posiada odzież, obuwie oraz dodatki ponad 300 rozpoznawalnych na całym świecie marek. Answear wierzy bowiem, że dynamika, która w świecie mody jest najważniejszym elementem, pozwala wyznaczać nowe trendy społeczno-kulturalne. Te z kolei z udziałem młodych i kreatywnych ludzi kreują nowe elementy popkultury.

MARIUSZ TOKAJUK materiały partnera
MARIUSZ TOKAJUK Źródło: materiały partnera

Answear jako uczestnik i współtwórca tych wydarzeń jest już nie tylko sklepem internetowym, ale także, o ile nie przede wszystkim miejscem inspiracji dla twórców młodego pokolenia. A jako marka stał się mecenasem i promotorem talentów, wyróżniając się tym samym na tle konkurencji. Od lat bowiem Answear jest organizatorem projektów kierowanych m.in. do fotografów, ilustratorów, typografów, projektantów mody czy stylistów. Celem tych konkursów jest wyłonienie najbardziej obiecujących talentów w świecie mody. Projekt Packshot jest właśnie jednym z takich konceptów.

Kultowe już wydarzenie w branży modowej, kierowane do osób z artystyczną duszą, z całą pewnością doczeka się kontynuacji. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną jego edycję w przyszłym roku!

Materiał partnera: Answear

d42sm0j

Podziel się opinią

Share
d42sm0j
d42sm0j