Trwa ładowanie...

Andrzej Duda liderem sondażu dla WP

Duda, Tusk, Biedroń - tak wygląda pierwsza trójka najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. To kolejne badanie, które potwierdza: to między nimi powinna rozegrać się walka o Pałac Prezydencki.

Andrzej Duda liderem sondażu dla WPŹródło: Agencja Gazeta
d1pwue3
d1pwue3

Na Andrzeja Dudę w pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowałoby 27 proc. ankietowanych. Daje mu to niezmienne pierwsze miejsce w sondażu dla WP. Jeśli w wyborach wystartowałby Donald Tusk, zgromadziłby 21-procentowe poparcie. Tym samym znalazł się na drugim miejscu w naszym sondażu. Start przewodniczącego Rady Europejskiej nie jest potwierdzony, ale nie wydaje się to nieprawdopodobne.

Na trzecim miejscu znalazł się Robert Biedroń. Na obecnego prezydenta Słupska oddałoby głos 16 proc. respondentów.

Komorowski i Kaczyński z takim samym rezultatem

6 proc. ankietowanych stwierdziło, że zagłosowałoby na Pawła Kukiza. 3 proc. oddałoby swój głos na byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Co ciekawe uzyskałby on tyle samo głosów co prezes PiS Jarosław Kaczyński.

d1pwue3

W zestawieniu znaleźli się również Grzegorz Schetyna, Magdalena Ogórek i Katarzyna Lubnauer. Uzyskaliby po 2 proc. głosów.

Aż 13 proc. respondentów nie wybrało żadnego z proponowanych kandydatów.

WP/Ariadna
Źródło: WP/Ariadna

Udział w wyborach zadeklarowało aż 65 proc. ankietowanych. 22 proc. stwierdziło, że nie pójdzie głosować, a 13 proc. jeszcze nie wie.

WP/Ariadna
Źródło: WP/Ariadna

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 13 - 16 kwietnia 2018 roku metodą CAWI.

Duda cały czas na pierwszym miejscu

Wyniki dla pierwszych dwóch kandydatów w sondażu nie odbiegają znacznie od rezultatów badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster. Tam różnica między oboma kandydatami wynosiła 10 proc. Duda miał 36 a Tusk 26 proc.

d1pwue3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pwue3