Trwa ładowanie...
d4hc4a8

Andrzej Duda liderem sondażu dla WP

Duda, Tusk, Biedroń - tak wygląda pierwsza trójka najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. To kolejne badanie, które potwierdza: to między nimi powinna rozegrać się walka o Pałac Prezydencki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda cały czas ma przewagę w sondażach
Andrzej Duda cały czas ma przewagę w sondażach (Agencja Gazeta)
d4hc4a8

Na Andrzeja Dudę w pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowałoby 27 proc. ankietowanych. Daje mu to niezmienne pierwsze miejsce w sondażu dla WP. Jeśli w wyborach wystartowałby Donald Tusk, zgromadziłby 21-procentowe poparcie. Tym samym znalazł się na drugim miejscu w naszym sondażu. Start przewodniczącego Rady Europejskiej nie jest potwierdzony, ale nie wydaje się to nieprawdopodobne.

Na trzecim miejscu znalazł się Robert Biedroń. Na obecnego prezydenta Słupska oddałoby głos 16 proc. respondentów.

Komorowski i Kaczyński z takim samym rezultatem

6 proc. ankietowanych stwierdziło, że zagłosowałoby na Pawła Kukiza. 3 proc. oddałoby swój głos na byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Co ciekawe uzyskałby on tyle samo głosów co prezes PiS Jarosław Kaczyński.

d4hc4a8

W zestawieniu znaleźli się również Grzegorz Schetyna, Magdalena Ogórek i Katarzyna Lubnauer. Uzyskaliby po 2 proc. głosów.

Aż 13 proc. respondentów nie wybrało żadnego z proponowanych kandydatów.

   WP/Ariadna
(WP/Ariadna)

Udział w wyborach zadeklarowało aż 65 proc. ankietowanych. 22 proc. stwierdziło, że nie pójdzie głosować, a 13 proc. jeszcze nie wie.

   WP/Ariadna
(WP/Ariadna)

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 13 - 16 kwietnia 2018 roku metodą CAWI.

Duda cały czas na pierwszym miejscu

Wyniki dla pierwszych dwóch kandydatów w sondażu nie odbiegają znacznie od rezultatów badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster. Tam różnica między oboma kandydatami wynosiła 10 proc. Duda miał 36 a Tusk 26 proc.

d4hc4a8

Podziel się opinią

Share
d4hc4a8
d4hc4a8