Trwa ładowanie...
djrlakt
djrlakt
djrlakt

7 listopada 1849 - Urodził się Józef Chełmoński

Urodził się Józef Chełmoński, malarz realista, twórca nastrojowych pejzaży, jeden z najważniejszych malarzy schyłku XIX wieku. Do jego najbardziej znanych obrazów należą - "Żurawie", "Czwórka","Bociany", "Babie lato", "Sanna" i "Na folwarku". Zmarł 6 kwietnia 1914 roku.

7 listopada 1867 - Urodziła się Maria Skłodowska-Curie

Urodziła się Maria Skłodowska-Curie, fizyk i chemik, współtwórczyni nauki o promieniotwórczości. Wraz z mężem Piotrem Curie odkryła dwa nowe pierwiastki - polon i rad. Była pierwszą kobietą na świecie, która uzyskała tytuł doktora nauk ścisłych. Dwukrotnie otrzymała Nagrodę Nobla - w 1903 i 1911 roku, jedyna kobieta, która tę nagrodę otrzymała dwa razy, a także jedyna, która spoczęła w paryskim Panteonie. W 1932 roku z jej inicjatywy powstał w Warszawie Instytut Radowy, dla którego uczona kupiła pierwszy gram radu. Zmarła 4 lipca 1934 roku.

7 listopada 1981 - Ryszard Kukliński został ewakuowany z Polski

Ryszard Kukliński, pułkownik Ludowego Wojska Polskiego, współpracownik CIA, został wraz z rodziną ewakuowany z Polski.

djrlakt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
djrlakt